MATCHDAY z první domácí porážky v lize po 539 dnech | SK Slavia Praha
Více

MATCHDAY z první domácí porážky v lize po 539 dnech

Jedna dlouhá série je u konce, sešívaní podlehli ve Fortuna Areně Plzni (1:2) a poprvé po téměř roce a půl padli v lize na domácí scéně. I takový je ale fotbal, stejně tak nový MATCHDAY.

Eden byl toho večera plný vlčích máků, očekávání a touhy. Přes 18 tisíc fanoušků poděkovalo a uctilo válečné veterány, a to jak na stadionu, tak v tématicky laděné fanzoně.

Úvodnímu výkopu předcházel slavnostní ceremoniál k vyjádření respektu vojákům, kteří za svou zemi nasadili život. Přítomní byli rovněž hrdinové vyznamenaní za neměřitelnou odvahu a chrabrost v boji. Edenem zněl signál Večerka a také státní hymna v podání Marty Jandové.

Ještě před tím se ale s kamerou podíváme do kabiny, uvidíte, jaký rituál symbolizuje pouto slávistického kustoda Jiřího Šveňka s Lukášem Provodem a Mickem van Burenem. Právě nizozemský útočník svým 25. gólem v sešívaném otevřel skóre zápasu, více radosti už ale duel se Západočechy nepřinesl. Exkluzivně si o výkonu slávistů popovídáme s Tomášem Vlčkem, dozvíte se, co říkal hráčům o přestávce trenér Trpišovský, a chybět nebudou ani dojmy architekta Edenu Martina Kotíka, který oslavil osmdesáté narozeniny.

Je tady pro vás další MATCHDAY!


Aktuálně

Douděra 2028: Rodina i domov. Jsem tu šťastný

16. 4. 2024
David Douděra prodloužil se Slavií smlouvu do 30. června 2028. V rozhovoru okomentoval bezprostřední dojmy, prozradil, který okamžik považuje v červenobílých barvách za svůj zatím nejsilnější, nastínil plány nejen do konce sezony.

Vysoké vítězství U14 nad Plzní, mladší dorostenci natáhli úspěšnou sérii

16. 4. 2024
Kluci z U14 předvedli proti Plzni skvělý výkon a porazili lídra soutěže 7:1. Mladší dorostenci vyhráli už páté utkání v řadě. Přípravkám se povedlo přátelské utkání v Liberci. Připomeňte si výsledky mládeže v souhrnném článku.

Čtyři branky Spartě a postup do finále poháru

15. 4. 2024
Slavistky si připsaly další velké vítězství, když v semifinále poháru porazily Spartu 4:0. Branky zařídily Khýrová a po změně stran McLaughlin, Nekesa a Veselá. Ve finále se utkají 8. května se Slováckem, které vybojovalo postup na penalty proti Slovanu Liberec.

Další články