Výhra s Libercem na úvod nadstavby | SK Slavia Praha
Více

Výhra s Libercem na úvod nadstavby

Fotbalistky Slavie zvládly otočit nepříznivý průběh zápasu a v úvodním utkání nadstavby porazily na domácí půdě Slovan Liberec 4:2. Střelecky se prosadila Franny Černá, Gabriela Šlajsová, Tereza Krejčiříková a Tereza Szewieczková.

Slávistky nepředvedly v první půli zápasu povedený výkon, ačkoli se jim podařilo vstřelit branku ve 25. minutě díky Franny Černé. Liberec však dokázal odpovědět a vyrovnat pět minut před koncem prvního poločasu z rohového kopu, kdy se prosadila Thanhová.

Druhá polovina nezačala pro naše fotbalistky ideálně, v 60. minutě se prosadila Švíbková a slávistky tak poprvé v letošní sezóně prohrávaly. Trenér Karel Piták provedl střídání a zápas nabral nový směr. V 71. minutě vyrovnala po skvělé střele Gabriela Šlajsová a o čtyři minuty později nás poslala do vedení Tereza Krejčiříková. V závěrečných okamžicích utkání definitivně rozhodla Tereza Szewieczková, která proměnila individuální akci v gól v 90. minutě.

„Utkání proti Liberci bylo těžké, jsem ráda, že jsme ho nevzdaly, že nás druhá obdržená branka nakopla, zbytek druhého poločasu byl v naší režii. Bylo jen otázkou času, kdy nám tam branka padne. Měly jsme převahu, ale hra nebyla dobrá, udělaly jsme spoustu zbytečných ztrát a špatných finálních přihrávek. Moje vstřelená branka mi udělala radost, neslavila jsem, chvátala jsem s míčem na půlku, chtěla jsem vyhrát,“ říká střelkyně Gabriela Šlajsová.

Další utkání čeká naše fotbalistky v sobotu 27. dubna od 15:00 ve Fortuna Areně. Vstupenky jsou v prodeji zde.

Aktuálně

Slavia je v TOP HOTELu Praha jako doma

29. 5. 2024
SK Slavia Praha využívá služeb wellnessu v TOP HOTELu Praha. Pravidelné návštěvy týmu dorostenek jsou nedílnou součástí relaxačního programu.

Nové permanentky v prodeji od 10. června

29. 5. 2024
Prodej permanentních vstupenek na novou sezonu startuje online 10. června 2024. Přečtěte si kompletní informace k prodeji a další užitečné informace pro držitele permanentních vstupenek v sezoně 2024/2025 v podrobném článku.

Osm slávistů v české nominaci na EURO

28. 5. 2024
Trenér Ivan Hašek v úterý nominoval osm slávistů na EURO 2024 v Německu. Před zahájením šampionátu se reprezentace utká ve dvou přípravných duelech s Maltou a Severní Makedonií, do turnaje vstoupí 18. června soubojem s Portugalci.

Další články