Dušan Švento vstřelil Walesu gól! | SK Slavia Praha
Více

Dušan Švento vstřelil Walesu gól!

PRAHA/CARDIFF - Slávistický záložník Dušan Švento byl v základní sestavě slovenské reprezentace, která v Cardiffu deklasovala Wales 5:1. Matej Krajčík začal na lavičce, na hřiště přišel...
PRAHA/CARDIFF - Slávistický záložník Dušan Švento byl v základní sestavě slovenské reprezentace, která v Cardiffu deklasovala Wales 5:1. Matej Krajčík začal na lavičce, na hřiště přišel v 68. minutě. Dušan Švento v patnácté minutě otevřel skóre, když si naběhl na přetažený centr z pravé strany a poslal míč k bližší tyči do sítě! Byl to jeho premiérový reprezentační gól.

Ve třicáté druhé minutě napadal Švento brankáře Jonese při odkopu, ten udělal obrovskou chybu, kterou potrestal Marek Mintál přesnou střelou přes chybujícího gólmana.

Osm minut před koncem prvního poločasu snížil krásnou střelou z přímého kopu Gareth Bale, téměř vzápětí vyhrál před pokutovým územím Walesu souboj o míč znovu Dušan Švento, těžil z toho Marek Mintál. Napálil míč k levé tyči a uzavřel skóre prvního poločasu na 3:1 pro hosty.

Čtvrtou branku přidal po změně stran Karhan, na páté brance měl obrovský podíl znovu náš fotbalista - Dušan Švento si zaběhl po levé straně za obranu a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Vitteka, který z první kopl míč do sítě. Matej Krajčík mohl dát šestou branku, jeho ránu ale zablokovala obrana. Slováci tak připravili Walesu pětigólový debakl.

„Hrálo se mi velice dobře, dostával jsem řadu míčů do protiútoků. V prvním i druhém poločase jsem dostával výborné přihrávky do běhu. Po tomto zápase jsem velice spokojený,“ řekl agentuře SITA slávistický záložník Dušan Švento.


Wales - Slovensko 1:5 (1:3)
Branky: 37. Bale - 15. Švento, 32. a 38. Mintál, 52. Karhan, 60. Vittek

Wales: P. Jones - Duffy, Edwards (59. Ledley), Gabbidon, Nyatanga, Bale - Davies (88. Coterill), C. Robinson, Koumas - Bellamy, Earnshaw (46.Parry)

Slovensko: Čontofalský - P. Petráš, Kratochvíl, Varga, J. Ďurica - M. Petráš - Karhan (68. Krajčík), J. Kozák, Švento - Mintál (72. Hodúr) - Vittek (78. Hološko)

Aktuálně

Ženy v derby s DONOREM na dresu

24. 3. 2023
Slávistické ženy vyhlíží nedělní derby. Do utkání proti odvěkému rivalovi nastoupí ve speciálních dresech na podporu spolku DONOR a nově také jako členky Asociace společenské odpovědnosti.

Etický kodex: Rozvíjíme hodnoty zakladatelů Slavie

24. 3. 2023
Slavia se v letošním roce hodlá ještě mnohem více soustředit na prohlubování své společenské odpovědnosti. V rámci nové strategie zveřejňuje klub znění svého etického kodexu, ve kterém se hráči i zaměstnanci zavazují hrát a chovat se v duchu zásady fair play.

Šéftrenér o změně v přípravkách: Být blíž více dětem

24. 3. 2023
Šéftrenér přípravek Kryštof Herold se rozpovídal o novém směru, kterým se vydávají přípravky akademie SK Slavia Praha.

Další články