C-žáci v Žilině vyhráli | SK Slavia Praha
Více

C-žáci v Žilině vyhráli

PRAHA - V rámci oslav století žilinského fotbalu cestoval na Slovensko i tým C-žáků Slavie Praha (ročník 1996), aby si proti svým stejně starým kolegům zahrál exhibiční zápas před samotným utkáním poháru UEFA.
PRAHA - V rámci oslav století žilinského fotbalu cestoval na Slovensko i tým C-žáků Slavie Praha (ročník 1996), aby si proti svým stejně starým kolegům zahrál exhibiční zápas před samotným utkáním poháru UEFA. Jakým zážitkem to pro naše mladé hráče bylo, cestovat se svými vzory a zahrát si před zaplněnými tribunami? Zeptali jsme se trenéra Petra Kovaříka.

„Všichni kluci se shodli, že to pro ně byl velký zážitek. Jak cestování letadlem s hráči tak možnost vidět je na venkovním hřišti, navíc v zahraničí. To se jim moc často nepoštěstí. Pro všechny do jednoho to byl super zážitek.“

A jak nakonec výjezd pro naše mladíky dopadl?

„Kluci sehráli dva přátelské zápasy. Ve středu porazili stejně staré soupeře ze Žiliny 2:0, ve čtvrtek na hlavním stadionu jako předzápas si taktéž se soupeřem poradili, tentokráte 3:2.

Žilina s námi sehrála vyrovnanou partii, na svůj věk byli jejich hráči fotbalově hodně vyspělí. My jsme byli lepší v zakončení a měli jsme nakonec i více štěstí.“

Poslední otázka mířila na působení žákovského družstva v domácích soutěžích.

„Chlapci teď hrají první žákovskou ligu, ve které jsou zatím na třetím místě. Zápasy jsou různé, někdy se daří víc, někdy méně, záleží taky na tom, jestli se hraje doma nebo venku. Všeobecně je tu ale velký potenciál k další práci a dobrý základ pro budoucnost Slavie Praha.“

Ještě musíme přidat jednu pochvalu pro malé fotbalisty a jejich trenéry. "Rád bych poděkoval klukům za jejich chování během obou letů i celého pobytu v Žilině - nejenom, že dobře reprezentovali Slavii, ale předvedli i velice vysoký standard vystupování," uvedl ředitel komunikace Ondřej Zlámal.

Aktuálně

Ztrátu jsme naštěstí umazali. Sled zápasů byl náročný

25. 11. 2022
Po úterním slavnostním předání Klíče od Prahy zpět do rukou slávistů odpovídal na dotazy novinářů na Staroměstské radnici reprezentační záložník Lukáš Masopust.

Registrace na letní fotbalový kemp 2023 spuštěna

24. 11. 2022
24.11.2022 jsme spustili registraci na letní Slavia Kemp 2023. Kemp proběhne celkem v šesti turnusech, kromě Edenu a Horních Měcholup nabízíme také Havlíčkův Brod, Kbely, Dobříš a České Budějovice. Můžete svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

29. listopadu autogramiáda A-týmu

24. 11. 2022
Po konci podzimní části sezony jsme pro fanoušky připravili speciální odpoledne ve Fortuna Aréně, kdy si budou moct přijít pro podpisy hráčů A-týmu. Z organizačních a kapacitních důvodů je kapacita akce omezená, všechna volná místa jsou aktuálně zarezervována.

Další články