Ve čtvrtek pohárový zápas ve Varech (mp3) | SK Slavia Praha
Více

Ve čtvrtek pohárový zápas ve Varech (mp3)

PRAHA – Ve čtvrtek 8. října čeká Slavii dohrávané utkání 3. kola Ondrášovka Cupu. Soupeřem červenobílých je momentálně devátý tým v tabulce ČFL - 1. FC Karlovy Vary. Zápas se hraje na stadionu AC Start v Karlových Varech-Tuhnicích. Výkop je v 16 hodin.

PRAHA – Ve čtvrtek 8. října čeká Slavii dohrávané utkání 3. kola Ondrášovka Cupu. Soupeřem červenobílých je momentálně devátý tým v tabulce ČFL - 1. FC Karlovy Vary. Zápas se hraje na stadionu AC Start v Karlových Varech-Tuhnicích. Výkop je v 16 hodin.

„Stejně jako v utkání v České Lípě nebudeme kompletní, marodku navíc po derby rozšířil Milan Černý. Ale stejně jako v předchozím kole domácího poháru si s tím budeme muset poradit,“ uvedl trenér Karel Jarolím.

Na srazy národních mužstev odjeli Adam Hloušek, Hocine Ragued, Tijani Belaid a Deniss Romanovs. Z mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Egyptě se naopak vracejí Jan Hošek a Ondřej Čelůstka.

Na marodce jsou Tomáš Pekhart a Josef Kaufman. Jaroslav Černý je po operaci kolenních vazů, problémy s kolenem má po derby se Spartou také Milan Černý, zatímco Zdeňka Šenkeříka trápí viróza.

Vladimír  Š m i c e r: Potřebuji do sebe dostat fyzičku a herní praxi

V derby jste odehrál na hřišti necelých dvacet minut. Už se cítíte natolik dobře, že byste mohl naskočit v Karlových Varech do zápasu od začátku?

„V plánu týkajícím se mého návratu určitě s tímto zápasem počítám. V derby jsem odehrál pár minut a moc dobře vím, že potřebuji do sebe dostat nějakou fyzičku a herní praxi.“

Jak se po derby cítíte po fyzické stránce? Je všechno v pořádku, nebo jste utrpěl nějaké šrámy?

„Nějaký ten šrám mám. I během těch necelých dvaceti minut jsem nakopnutý byl. Na druhou stranu je to docela příjemné, když člověka po zápase něco trošku bolí, u fotbalistů je to normální. Jsem moc rád, že mi koleno nijak neoteklo nebo že se nevyskytl žádný jiný problém. Určitě se těším na další zápasy.“

Nejbližší zápas odehraje Slavia už ve čtvrtek v Karlových Varech. Vy jste se v minulé sezoně netajil tím, že byste rád vyhrál domácí pohár, protože tato trofej vám ve vaší bohaté sbírce úspěchů zatím chybí...

„My opravdu teď každý zápas potřebujeme k tomu, abychom se zase co nejrychleji vrátili do vítězných kolejí. V domácícm poháru máme jednoznačný cíl postoupit. Ty dva zápasy s Lille a Spartou už bohužel odčinit nemůžeme, stalo se a je to pryč. My se musíme soustředit hlavně na zápasy, které jsou před námi. Budeme se snažit podat vždycky takový výkon, aby to bylo lepší a lepší a abychom se trošku zvedli. Do konce podzimu je ještě dost zápasů.“

Ve 2. kole Ondrášovka Cupu porazila Slavia tým ČFL Arsenal Česká Lípa 4:2. Dva góly si připsal Dušan Vasiljević, jednou skórovali Ladislav Volešák a z penalty Tijani Belaid. Slavia nastoupila v sestavě: Vaniak - Krajčík, Vomáčka, Starý, Trubila - Vasiljević, Belaid, Volešák, Koreš – Vlček (79. Šenkeřík), Naumov (84. Tafat).

Čtvrtečního soupeře v Ondrášovka Cupu prověřilo před téměř měsícem béčko Slavie. V 6. kole ČFL porazila rezerva Slavie Karlovy Vary na Strahově 5:1. Skóre otevřel v 19. minutě Petr Trapp, který dorazil do sítě vyražený míč po povedené střele Petera Grajciara. Slavia B nastoupila v sestavě: Hanuš - Grajciar, Zieris, Čmovš, Starý - Gulajev (79. Kolařík), Trapp, Vaněk (35. Šimeček), Koreš - Vyhnal - Tafat (65. Toleski).

Vladimír Šmicer před zápasem v Karlových Varech (mp3 zvuk)

Aktuálně

Ženy v derby s DONOREM na dresu

24. 3. 2023
Slávistické ženy vyhlíží nedělní derby. Do utkání proti odvěkému rivalovi nastoupí ve speciálních dresech na podporu spolku DONOR a nově také jako členky Asociace společenské odpovědnosti.

Etický kodex: Rozvíjíme hodnoty zakladatelů Slavie

24. 3. 2023
Slavia se v letošním roce hodlá ještě mnohem více soustředit na prohlubování své společenské odpovědnosti. V rámci nové strategie zveřejňuje klub znění svého etického kodexu, ve kterém se hráči i zaměstnanci zavazují hrát a chovat se v duchu zásady fair play.

Šéftrenér o změně v přípravkách: Být blíž více dětem

24. 3. 2023
Šéftrenér přípravek Kryštof Herold se rozpovídal o novém směru, kterým se vydávají přípravky akademie SK Slavia Praha.

Další články