Slávistický archiv se přestěhoval na stadion | SK Slavia Praha
Více

Slávistický archiv se přestěhoval na stadion

EDEN - Ve středu během dne se přestěhoval slávistický archiv, který je ve správě Odboru přátel Slavie, kompletně do prostor sektetariátu OP a fanklubu v Synot Tip Areně.

EDEN - Ve středu během dne se přestěhoval slávistický archiv, který je ve správě Odboru přátel Slavie, kompletně do prostor sektetariátu OP a fanklubu v Synot Tip Areně.

Už před půl rokem byly nejvzácnější poháry umístěny v prostorách klubového Board Roomu, ve středu se přemístily z prostor házenkářské haly také ostatní slávistické poháry, klubové písemnosti, rozsáhlé kroniky, fotografie, kapitánské vlajky a další materiály.

Nejvzácnější předměty byly vyčleněny pro přípravu do expozic v rámci stadionu, další byly připraveny pro fotodokumentaci a umístění do virtuální Síně slávy na klubovém webu. Jako první budou už v průběhu tohoto týdne připraveny pro web kapitánské vlajky.

Archiv OP se do prostor házenkářské haly, kde je umístěn archiv i dalších sportovních odvětví, stěhoval v roce 2003, kdy došlo k demolici staré tribuny v Edenu. V rámci prostor sekretariátu fanklubu a OP vznikne čítárna a knihovna, která bude přístupná slávistické veřejnosti.

Na stěhování archivu se kromě profesionální firmy podíleli současní i bývalí členové výboru fanklubu a Odboru přátel.

V současné době probíhá také převádění rozsáhlého fotografického archivu do elektronické podoby, fotogalerie se objevují pravidelně na slávistickém facebooku a budou také umístěny na klubový web. Tyto fotografie z archivu archiváře Karla Zusky jsou umístěné v Edenu a do elektronické podoby je připravuje Pavel Vaníček.

O zahájení těchto prací informoval zástupce fanklubu i Odboru přátel ředitel komunikace na večerních úterních výborech obou organizací.

Po dokončení kompletní fotodokumentace bude určitě možné ze slávistického archivu připravit i dočasné expozice například v klubovnách Odboru přátel, které jsou v celé republice.

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Mladé Boleslavi

28. 3. 2023
Zápas v Mladé Boleslavi se hraje v neděli 9. dubna od 16:00. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Dorostenci porazili Pardubice. Přípravky hrály v Brně a Liberci.

28. 3. 2023
Víkendové zápasy mladých slávistů narušily reprezentační srazy. I přesto kategorie U18 a U16 přehrály Pardubice. Přípravky sehrály miniturnaje v Brně a Liberci. Žáci přivítali v Edenu Teplice. Připomeňte si výsledky mládežníků v souhrnném článku.

Přijďte s dětmi 20. dubna na nábor

27. 3. 2023
Blíží se nábor do slávistické mládežnické akademie. Nábor proběhne 20. dubna od 17:00 v Horních Měcholupech ve spolupráci s partnerskými kluby a je určený pro děti narozené v letech 2012 - 2018.

Další články