Petra Divišová: Budeme bojovat i v odvetě!

Slávistické fotbalistky čeká ve čtvrtek další těžký úkol – v UEFA Lize mistryň podruhé poměří síly s londýnským Arsenalem. Záložnice Petra Divišová věří, že v odvetě se svými spoluhráčkami dokáží zabojovat a být profesionálnímu anglickému týmu nepříjemným soupeřem.

Jaký čekáte v odvetě průběh zápasu? 

„Všichni jsme mohli vidět už v prvním utkáni, jak silný tým proti nám stojí. Průběh tedy očekávám podobný, hráčky Arsenalu znovu předvedou své nadstandardní individuální dovednosti, budou držet míč, rychle vyrážet do protiútoku a rychle a dobře řešit své šance. V tom je jejich síla, kterou musíme všemi svými schopnostmi a bojovností zkusit eliminovat.“ 

Co se musí oproti prvnímu zapasu zlepšit, aby na konci svítil na ukazateli skóre lepší výsledek?

 „Nesmíme se bát kombinovat a držet víc míč. Hrát co nejpřesněji a vyvarovat se chyb. Je to také hodně o našem sebevědomí. V závěru prvního zápasu jsme si ale dokázaly, že se jim dokážeme vyrovnat. Musíme bojovat a ukázat jim, že taky něco dovedeme.“ 

Nebude hrát Mia Perssoonová, jak těžké ji bude nahradit? 

„Absence Mii bude na hřišti samozřejmě znát, myslím si, že to v našich posledních zápasech byla hráčka s prokazatelně nejlepší formou. Musíme zabojovat za ni a její úkoly splnit stejně dobře. Povzbuzením může být návrat Terky Kožárové do sestavy, ta je pro nás v útočné fázi nepostradatelná. Umí si zakrýt míč, udržet ho vepředu a má také výbornou volbu místa před brankou.“ 

Co byste ve čtvrtek večer chtěly dokázat ve chvíli, kdy už je asi nereálné mluvit o postupu? 

„Chceme se prezentovat minimálně hrou, která nás zdobila v druhém poločase, vyvarovat se chyb, být odvážní. Určitě jsme do Londýna nepřijeli s myšlenkou, že je vše ztraceno a musí se to jenom dohrát. Budeme bojovat o co nejlepší výsledek tak, jak to má být vždy, když nastoupí Slavia“!

Aktuálně

Ve středu proti Ústí. Oba kluby pomůžou Radimu Novákovi

před 2 dny
Ve středu odpoledne odehrají slávisté přípravné utkání proti Ústí nad Labem. Oba týmy podpoří v rámci zápasu vážně nemocného Radima Nováka, bývalého brankáře Severočechů.

Rondić odchází do Liberce, Vantruba míří do Příbrami

17.01.2020
Dvacetiletý útočník B-týmu sešívaných Imad Rondić opouští Slavii a přestupuje do severočeského Liberce. Brankář Martin Vantruba by měl na jaře hostovat v Příbrami.

Budeme chtít dát prostor všem klukům, říká Hyský

17.01.2020
Na jarní část soutěže se připravuje také B-tým, který už má za sebou soustředění v Nymburce. V sobotu hraje béčko první přípravný duel, utká se s Živanicemi.

Další články