Začíná CEE Cup. Přijďte podpořit Slavii!

PRAHA/EDEN – Slavia U19 vstupuje do mezinárodního CEE Cupu 2013, už ve středu 24. července vyzve v 15 hodin rumunskou Kluž.
Turnaje se tradičně účastní týmy převážně ze střední a východní Evropy, ani letos nechybí celky z Česka, Slovenska, Maďarska, Rumunska nebo Bosny, ale i z Izraele nebo Mexika. Pro Slavii je účast na letošním ročníku turnaje premiérou. Sešívaní se kromě rumunského soupeře střetnou ve skupině ještě s bosenským FC Sarajevo.

„V tomto týdnu nás čeká turnaj Generali CEE Cup, ve kterém se střetneme opět se zahraničními soupeři, a to ve středu 24.7. od 15 hodin proti rumunské Kluži a v pátek 26.7. od 17 hodin s bosenským celkem FK Sarajevo,“ přiblížil program Slavie trenér devatenáctky
Martin Poustka. „Obě tato utkání odehrajeme v areálu kobyliské Admiry a tímto všechny slávistické fanoušky zvu, aby nás přišli podpořit a povzbudit. Vstupné je zdarma a navíc mají výbornou příležitost vidět na vlastní oči mezinárodní konfrontaci na úrovni devatenáctiletých fotbalistů,“ pozval Martin Poustka všechny fanoušky na utkání Slavie.

Oficiální facebookové stránky turnaje najdete zde.

Nejstarší slávistický dorost je v plné přípravě už od 1. července. „V prvním týdnu měli hráči naordinovaný individuální program, zaměřený vyloženě na obecné vytrvalosti. Ve druhém týdnu se mužstvo přesunulo do Ústí nad Orlicí, kde ve výborných podmínkách absolvovalo soustředění,“ popisoval průběh přípravy Slavie U19 její nový trenér Martin Poustka.

„I na soustředění se ještě prolínaly kondiční jednotky s herní náplní a také zde tým odehrál svá dvě přípravná utkání, obě vítězná. Nejprve jsme vyhráli nad našimi vrstevníky kategorie U19 z Hradce Králové poměrem 2:1 a pak si naše naděje vcelku bez problémů poradily s domácím divizním mužstvem mužů 5:1. Po soustředění se naše dorostenecké mužstvo připravuje v tréninkovém areálu v Horních Počernicích, odkud si minulou středu odskočilo na přípravné utkání do německého Norimberku. Tam devatenáctka odjela bez čtyř reprezentantů (Prosek, Brož, Sodoma, Pelikán), kteří si plnili svoje reprezentační povinnosti u národního týmu pod novým asociačním trenérem Miroslavem Koubkem,“ přiblížil Martin Poustka zápasové přípravy svých svěřenců.

We are strong together je oficiální písní turnaje, ve videoklipu si své rapové schopnosti vyzkoušeli i slávisté Tomáš Mičola, Martin Dostál, Milan NItrianský, Štěpán Koreš a Ondra Petrák.

Příprava Slavie U19

Hradec Králové U19 – Slavia U19 1:2
Branky: Vitarigov, Kodr

Ústí nad Orlicí (muži, divize) – Slavia U19 1:5
Branky: 2x Fotr, Batka, Fialka, Möglich

1.FC Norimberk U19 – Slavia U19 3:2
Zápas v Norimberku očima trenéra Martina Poustky: „V Norimberku jsme sehráli výborné utkání a i přesto, že jsme nakonec prohráli 3:2, to byla pro kluky i nás trenéry skvělá zkušenost a vynikající konfrontace s německým fotbalem, který v posledních letech zaznamenal výrazný progres právě v mládežnických kategoriích. Po technické stránce naši kluci norimberský tým přehrávali a převyšovali, ale největší rozdíl se ukázal v taktické připravenosti a vyspělosti domácích. Norimberští se prezentovali naučenými automatismy a zarytými šablonami v útočné fázi, s čímž si kluci především v 1.poločase (2:2) nedokázali poradit. Druhý poločas se hrál prakticky v naší režii, ale i přes možné brankové příležitosti jsme vítězný gól nevstřelili a naopak pět minut před koncem utkání udeřil soupeř chytrou střelou z trestného kopu. I tak náš tým zanechal v Norimberku dobrý dojem a většina kluků prokázala svojí herní kvalitu a potenciál.“ 

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články