U16: Prvenství z Nizozemska

O prodlouženém velikonočním víkendu cestoval tým U16 na turnaj do Nizozemska. Na turnaji neobdržel tým Petra Mikolandy jedinou branku a do Česka dovezl zlaté medaile!
V úvodním duelu turnaje sešívaní branku nevstřelili a s celkem AD Den Haag remizovali 0:0. Ve druhém zápase byl soupeřem švédský tým Västerás SK, ten Slavia porazila jasně 5:0 díky trefám Adama Touly, Lukáše Hroníka, Jakuba Křišťána, Martina Šuberta a Jakuba Štěpničky. Základní skupinu uzavřel tým U16 zápasem s Twente. Také třetí utkání skončilo výhrou 5:0! Tentokrát se Adam Toula prosadil hned dvakrát, další branky přidali František Matys, Jan Kulhavý a Martin Šubert. Ze základní skupiny A tak sešívaní postoupili z prvního místa!

Ve finále byl soupeřem belgický KV Mechelen. Díky zásahům Karla Hrubeše a Martina Douděry Slavia U16 svého soupeře porazila 2:0 a získala první místo!

Výsledky

Skupina A

SK Slavia Praha - AD Den Haag 0:0
SK Slavia Praha - Västerás SK 5:0 (2:0)
Branky:
Toula, Hroník, Křišťan, Štěpnička, Šubert
SK Slavia Praha - FC Twente 5:0 (0:0)
Branky:
2x Toula, Matys, Kulhavý, Šubert

Finále

SK Slavia Praha - KV Mechelen 2:0 (0:0)
Branky:
Hrubeš, Douděra 

Hned šest hráčů se dostalo do nominace českého národního týmu U16 na Turnaj čtyř zemí v Rumunsku, kde kromě domácího celku změří Česko síly s Nizozemskem a Polskem. Nominováni byli Jan Sirotník, David Štětka, Jakub Křišťán, Lukáš Hroník, Martin Douděra a Adam Toula.

Aktuálně

Zemřel Jiří Žďárský, spoluhráč Bicana a Kopeckého

včera
V sobotu 14. července odešel do fotbalového nebe bývalý hráč Slavie Jiří Žďárský. Byl už jediným žijícím slávistou, který vyhrál titul mistra ligy v roce 1947 a hrál po boku legendárního Josefa Bicana.

Per-Egil Flo odchází do Švýcarska

včera
Krajní obránce Per-Egil Flo odchází do švýcarského Lausanne. V úterý byl mezi kluby finálně doladěn přestup norského zadáka.

Ženský tým hlásí čtyři posily!

před 2 dny
Slavia hlásí čtyři nové posily! Minulý týden jsme zveřejnili příchod Ashley Herndon, nyní přichází Američanka Morgan Proffitt a Kanaďanka Kylla Sjoman, a dále ze Slovácka talentovaná dvojčata Kamila a Michaela Dubcovy.

Další články