ONLINE: Od 18:00 čeká Slavii 291. derby

V rámci 28. kola FORTUNA:LIGY čeká na slávisty od 18:00 291. derby proti Spartě.

Kromě dlouhodobých marodů Jakuba Hromady a Stanislava Tecla se nemohl Jindřich Trpišovský při výběru základní sestavy spolehnout na Vladimíra Coufala, který si ze čtvrtečního čtvrtfinálového utkání proti Chelsea odnesl lehké zranění.

Od úvodních minut tak na trávníku nebude chybět Ondřej Kolář, jehož branku bude ochraňovat obrana se Simonem Delim a Michaelem Ngadeuem na stoperu a s Janem Bořilem a Michalem Frydrychem na krajích. Roli defenzivních štítů obstarají Tomáš Souček s Alexem Králem a ofenzivní příležitosti budou mít na starosti Lukáš Masopust, Josef Hušbauer a Jaromír Zmrhal. Na hrot se postaví kapitán Milan Škoda.

Tato sestava nám nabídne i dva zajímavé milníky. Josef Hušbauer svým 97. ligovým utkáním v dresu Slavie vyrovná počet ligových zápasů, do kterých zasáhl jako hráč Sparty a Milan Škoda se svým 194. startem posune na 2. příčku v žebříčku slávistických startů v lize. Na prvního Davida Hubáčka mu bude po dnešku chybět už pouhých pět utkání!

Sestava: Kolář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Král – Masopust, Hušbauer, Zmrhal – Škoda
Náhradníci: Kovář, Olayinka, Zelený, van Buren, Kúdela, Stoch, Traoré

TEXTOVÝ ONLINE Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE

Aktuálně

Kluci ukázali, že jsou velký tým

včera
Asistent trenéra Jaroslav Köstl vnímal utkání i na některé chyby velmi pozitivně. „Výkon nebyl bezchybný, ale i přes to dokážu tvrdit, že byl skvělý,“ hodnotil po zápase.

Po herní stránce to bylo výborné, říká Souček

včera
Skvělým výkonem podpořeným dvěma vstřelenými góly pomohl Slavii k vítězství v 292. derby a postupu do finále poháru záložník Tomáš Souček. „Máme těžký program, vítězství nám ale nalije krev do žil," těší sešívanou dvaadvacítku.

Zaslouženě jsme vyhráli, těší Lukáše Masopusta

včera
Třetím gólem završil Lukáš Masopust jednoznačnou výhru 3:0 v pohárovém derby a pomohl k postupu do finále MOL Cupu: „Je to Mickův gól. Já jsem to dostal na zlatém podnosu," pochválil svého spoluhráče střelec třetí branky.

Další články