ONLINE: Od 18:00 čeká Slavii 291. derby

V rámci 28. kola FORTUNA:LIGY čeká na slávisty od 18:00 291. derby proti Spartě.

Kromě dlouhodobých marodů Jakuba Hromady a Stanislava Tecla se nemohl Jindřich Trpišovský při výběru základní sestavy spolehnout na Vladimíra Coufala, který si ze čtvrtečního čtvrtfinálového utkání proti Chelsea odnesl lehké zranění.

Od úvodních minut tak na trávníku nebude chybět Ondřej Kolář, jehož branku bude ochraňovat obrana se Simonem Delim a Michaelem Ngadeuem na stoperu a s Janem Bořilem a Michalem Frydrychem na krajích. Roli defenzivních štítů obstarají Tomáš Souček s Alexem Králem a ofenzivní příležitosti budou mít na starosti Lukáš Masopust, Josef Hušbauer a Jaromír Zmrhal. Na hrot se postaví kapitán Milan Škoda.

Tato sestava nám nabídne i dva zajímavé milníky. Josef Hušbauer svým 97. ligovým utkáním v dresu Slavie vyrovná počet ligových zápasů, do kterých zasáhl jako hráč Sparty a Milan Škoda se svým 194. startem posune na 2. příčku v žebříčku slávistických startů v lize. Na prvního Davida Hubáčka mu bude po dnešku chybět už pouhých pět utkání!

Sestava: Kolář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Král – Masopust, Hušbauer, Zmrhal – Škoda
Náhradníci: Kovář, Olayinka, Zelený, van Buren, Kúdela, Stoch, Traoré

TEXTOVÝ ONLINE Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE

Aktuálně

Slávisté uspěli na prestižním turnaji v Číně

včera
Tým složený z hráčů U19 a U17 se zúčastnil prestižního turnaje v Pekingu. Mladí slávisté obsadili v nabité konkurenci světových fotbalových klubů páté místo.

Po sezoně snů bereme Ligu mistrů jako příležitost

před 2 dny
Na tiskové konferenci u příležitosti zahájení letní přípravy před sezonou 2019/20 nechyběl ani předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Jsem připravený tvrdě pracovat a bojovat o pozici

před 2 dny
K týmu Slavie se připojil i bahrajnský útočník Júsuf Hilál, který jarní část sezony strávil na hostování. „Těším se na práci v tak velkém klubu, jako je Slavia," hlásí urostlý střelec.

Další články