#DOUBLEHRDINOVE

Každý velký týmový úspěch rodí přirozeně i unikátní individuální výkony. Výjimkou z tohoto pravidla nebyli ani sešívaní.

O tom, že byl ročník 2018/19 extrémně plodný na týmové úspěchy, už bylo napsáno mnoho. Slávistická pouť Evropskou ligou se zastavila až ve čtvrtfinále a v domácím prostředí českého fotbalu dokázala Slavia opanovat jak ligovou soutěž, tak i MOL Cup. Získala tak historický double, což je něco, co se sešívaným povedlo po dlouhých 77 letech. Tato sezona ale nabídla i spoustu unikátních osobních příběhů a výjimečných individuálních výkonů, které jsou též hodny pozornosti. 

Sešívaní v letošní sezoně nastoupili k úctyhodným 54 soutěžním zápasům a nejvytěžovanějším hráčem byl kromě brankářské jedničky Ondřeje Koláře, který si na své konto připsal 4 440 minut, Tomáš Souček, který posbíral o pouhých šest minut méně. Pomyslnou bronzovou příčku pak obsadil Michael Ngadeu s necelými čtyřmi tisíci minutami. 

Důvěru v podobě porce zápasových minut, kterou do Tomáše Součka trenéři vložili, splatil vytáhlý středopolař více než dost. Z pozice defenzivního záložníka totiž dokázal nevídané věci i před brankou soupeře. Ve všech soutěžích vstřelil 18 gólů a na dalších 9 nahrál svým spoluhráčům a stal se tak v uplynulém ročníku nejlepším střelcem červenobílých. Za svoje výkony byl také odměněn cenou za nejlepšího hráče ligy na galavečeru LFA. 

V závěru ligy svými důležitými góly Tomáš Souček předběhl v pořadí střelců Miňo Stocha, který vstřelil o 4 góly méně. Mrzet ho to ovšem nemuselo, slovenský křídelník totiž opanoval jinou statistiku. Díky svým 11 ligovým asistencím se podělil s Josefem Hušbauerem o prvenství v tabulce ligových asistencí. Slávistická desítka k těmto 11přihrávkám přidala další 4 asistence v jiných soutěžích. To Josefu Hušbauerovi stačilo k tomu, aby se stal na konci ročníku nejlepším slávistickým nahrávačem

Ačkoliv v této sezoně přenechal kapitán Milan Škoda vrchol střelecké tabulky jiným, jednoho důležité milníku se mu podařilo dosáhnout. Neoddiskutovatelný status slávistické legendy si zajistil, když dosáhl 200. zápasu v sešívaném dresu, čímž v historických tabulkách překonal Davida Hubáčka a osamostatnil se tak na prvním místě. 

Průměrný bodový zisk za zápasy ve všech soutěžích se zastavil na čísle 2,17 bodů/zápas. Ligový slávistický průměr bodového zisku pak činil 2,37 bodů/zápas. Z hráčů, kteří naskočili do více než pěti zápasů vynikal Jaroslav Zelený, který se na trávníku objevil v 17 případech. Jeho průměrný bodový zisk ve všech soutěžích činil 2,65 bodů/zápas.

Michal Frydrych sice nenastupoval vždy v základní sestavě, ale jeho univerzálnost umožnila to, že byl nejčastěji využívaným střídajícím hráčem. Z lavičky náhradníků do zápasu naskočil celkově 19×. V této statistice mu dále sekundují Peter Olayinka a Alexandru Baluta s Milanem Škodou.

Za zmínku také stojí unikátní disciplinovanost slávistických hráčů. Během 54 soutěžních utkání totiž neobdrželi jedinou červenou kartu. Téměř anomálií je pak Simon Deli, který z pozice stopera neobdržel v ligovém ročníku ani jedno žluté napomenutí. Nejvíce žlutých karet ve všech soutěžích obdržel na druhou stranu Jan Bořil, který viděl rozhodčího se žlutým kartónkem v ruce celkově 14×.

Všichni hráči, kteří letos ovšem nastoupili v červenobílých barvách, mají rozhodující zásluhu na tom, že se sešívaní mohli na konci sezony radovat z historického týmového úspěchu. Statistické medailonky o každém hráči si můžete prohlédnout na našem Twitteru pod hashtagem #DOUBLEHRDINOVE, nebo ve sbírce momentů.

Fotogalerie

Aktuálně

Ve 3. kole MOL Cupu proti Dukle

dnes
Slavia se ve třetím kole domácího poháru střetne s Duklou Praha. Zápas odehrají sešívaní na domácí půdě.

Informace ke vstupenkám na Slovácko

dnes
V pátek 25. září od 10:00 bude spuštěn výdej lístků na zápas se Slováckem pro majitele permanentních vstupenek na sezonu 2020/2021.

Měli jsme nějaké náznaky, umíme hrát ale lépe

včera
Kapitán Jan Bořil po domácí remíze mrzely neproměněné příležitosti a prázdné tribuny. „Má to být svátek fotbalu, bylo to tady ale jako na pohřbu. Fanoušci by nám pomohli," lituje jejich absence.

Další články