6. ročník letních fotbalových kempů zahájen

V neděli 28.6. byl zahájen 6. ročník letních fotbalových kempů. Jedná se o týdenní příměstský fotbalový program pro hráče ročníků 2008 - 2012 a brankáře ročníků 2009 - 2011.

Oficiální Fotbalové kempy SK Slavia Praha probíhají ve dvou turnusech, 28.6. - 3.7.2020 a 5.7. - 10.7.2020, vždy na 6 dní od neděle do pátku. Každého turnusu se účastní 52 hráčů, z toho čtyři brankáři. Kempy jsou ideální příležitostí pro ty, kteří chtějí zlepšit své individuální fotbalové schopnosti a zároveň zažít atmosféru historicky nejstaršího českého klubu. Slavia umožňuje účastníkům nejen osvojit si nové dovednosti, ale také zlepšit své duševní a fyzické schopnosti. Kempy tradičně probíhají v tréninkovém centru přípravek v Horních Měcholupech, v letošním ročníku však byly přesunuty do Edenu z důvodu rekonstrukce travnaté plochy v Horních Měcholupech.

„Je to výhoda i díky stadionu a dalšímu zázemí tady v Edenu. Máme zde možnost využití haly v případě deště, koupaliště, když je naopak teplo, nebo i beach voleyball. V Měcholupech je to spíš uzavřenější, máme tam vše pod dohledem z jednoho místa. V Edenu je to na organizaci náročnější, ale pro kluky je to rozhodně zajímavější, protože se víc cítí jako součást Slavie,“ komentoval organizaci sekretář přípravek a vedoucí kempů Michal Novák.

Slávistické kempy nabízí jedinečnou možnost zažít specializované fotbalové a brankářské tréninky pod profesionálním vedením licencovaných mládežnických trenérů klubu, z pravidla se jedná o hlavní trenéry přípravek a mladších žáků. Všechny fotbalové a brankářské tréninky vychází z metodiky a koncepce výchovy talentů ve Slavii. „Program je na každý den daný. Vždy od 8:30 do 10 je ranní trénink, poté svačina, a pak další fotbalové i mimo-fotbalové aktivity. Po obědě následují různorodé aktivity typu beseda s hráčem, prohlídka stadionu a podobně. Na závěr každého dne je ještě odpolední trénink, po kterém si zhruba v 17 hodin hráče odvezou rodiče,“ doplňuje Michal Novák.

Partnerem letních fotbalových kempů SK Slavia Praha jsou společnosti Globus a FIT.

Aktuálně

Zápas jsme zvládli jako tým. Hráli jsme velice dobře

dnes
Po remízovém derby si čas na pár otázek našel i brankář sešívaných a dost možná i největší letošní osobnost ligy Ondřej Kolář. Ten se stal i rekordmanem v počtu vychytaných nul za sezonu. „Číslo, které jsme překonali, je neuvěřitelné,“ míní gólman.

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

včera
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Obhajoba byla ještě těžší, než zisk prvního titulu

včera
Sešívaní v posledním zápase sezony remizovali se Spartou a zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy. „Jediná kaňka je, že jsme nevstřelili kýženou branku," říká Jindřich Trpišovský.

Další články