Všechno nejlepší, kapitáne!

Dnes slaví 30. narozeniny obránce a velká opora sešívaných Jan Bořil. Všechno nejlepší a mnoho dalších úspěchů, kapitáne!

Jan Bořil přišel do Edenu v zimní pauze sezony 2015/16 z Mladé Boleslavi. Levý bek se postupně vypracoval v jednu z klíčových postav a od února 2020 zdobí jeho paži kapitánská páska.

„Bylo to tenkrát v zimě 2016 těžké rozhodování, ale přemlouvala mě hlavně manželka. Ať jdu, že to je velký klub s velkou historií. Říkala, že když se cokoli stane, někdo klub koupí, určitě nezanikne. Jsem rád, že jsem tady, že se to povedlo," vzpomínal na okolnosti přestupu Jan Bořil.

S červenobílými získal rodák z Nymburka tři ligové tituly, triumf oslavil i v domácím poháru, zahrál si čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea.

„Ukázali jsme pravou sílu, semkli se, zvládli uhrát těžké zápasy a stali se z nás mistři. Po právu, zapsali jsme se do historie Slavie. Navždy. A já doufám, že přidáme další titul, že druhou hvězdou to nekončí,“ vyznal se Jan Bořil po zisku jubilejního 20. titulu.

Svůj nejslavnější gól vstřelil 28. srpna 2019, když v domácí odvetě proti rumunské Kluži stvrdil postup do základní skupiny Ligy mistrů, kde se Slavia představila po dvanácti letech. „Bořil zbořil Kluž“, hlásaly na druhý den novinové titulky.

„Víte co, já jsem sváteční střelec. Všichni se mi smějou, že gólů moc nedávám a že když už vystřelím, letí to do padesátý řady. Ale všichni mi říkali, že rozhodnu velkej zápas," vyprávěl velký tvrďák a oblíbenec fanoušků pár minut po senzačním postupu.

Ve skupinové fázi pak skóroval i v domácím střetnutí proti Barceloně. Za Slavii odehrál zatím napříč soutěžemi 180 utkání, vstřelil deset branek a na dalších dvanáct nahrál. Za reprezentační A-tým nastoupil do 16 zápasů.

Dnes, 11. ledna 2021, slaví své 30. narozeniny. Všechno nejlepší, kapitáne!

Fotogalerie

Aktuálně

Góly jsou o intuici. Hattrick mi asi není přán

před 2 dny
Útočník Jan Kuchta vstřelil proti Sigmě Olomouc dva góly a výrazně tak přispěl k vítězství 3:1. ​„S výsledkem jsem naprosto spokojený,“ říká po utkání.

Náročný zápas. Terén byl skvělý, Bah debut zvládl

před 2 dny
Sešívaní porazili v prvním jarním utkání Sigmu Olomouc 3:1. „Měli jsme výhodu skvěle připraveného terénu. Musím pochválit trávníkáře," říká Jindřich Trpišovský.

Obrat proti Olomouci, dvakrát se trefil Kuchta

před 2 dny
Sešívaní vstoupili do roku 2021 vítězně. Olomouc porazili v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY po obratu 3:1.

Další články