​Finále e:Ligy ve 20:15 na ČT Sport

Sešívaní se probojovali do finále největšího FIFA turnaje v Čechách! Souboj s Pardubicemi v pondělí večer rozhodne o titulu.

Těsně před skupinovou fází e:Ligy musel ze zdravotních důvodů odstoupit Martin „Kobby“ Strnad, díky rychlé reakci ale Michala „DRMi10“ Drasticha doplnil Jakub „CptKubajz“ Pudil, který v semifinálové kvalifikaci skončil za Drmim jen o skóre.

Skupinová fáze byla spanilá jízda sešívaných. Z celkem dvaceti zápasů prohráli slávisté jen čtyři a suverénně postoupili mezi nejlepších osm týmů turnaje. Po postupu z prvního místa ve skupině čekalo na slávisty sobotní playoff. Čtvrtfinálový soupeř byl Liberec, který ve skupině zaskočil favorita z Pardubic. Seveřané ale rozjeté slávisty nezastavili. Slavia výhrou 3:1 došla do semifinále a čekalo ji derby se Spartou o účast ve finále.

Do derby vstoupila lépe Sparta, vedla 1:0 a 2:1 na zápasy, ale Kubajz i Drmi dokázali srovnat a šlo se do pátého zápasu. V souboji Drmi vs Emerickson měl dlouho navrch sparťan, v 60. minutě vedl už 3:0, ale Drmi skvělým výkonem za 30 minut srovnal a dal tak vzpomenout na derby z jara 2018. Skvělé srovnání korunoval triumfem v pokutových kopech, které s přehledem ovládl 3:0 a otočil tak sérii ve prospěch sešívaných.

Vítězství v prvním soutěžním esportovém derby tak znamená, že si zahrajeme finále největšího FIFA turnaje v Čechách! V souboji o titul nás čekají Pardubice, za které hraje zkušená dvojice Miki a Seron. Finále e:Ligy můžete sledovat ve 20:15 na ČT Sport nebo na Twitchi.

Aktuálně

Hráči na hostování: Premiérový gól Juráska, trefil se i Červ

včera
Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem přehledu.

Nesmíme Spartě dát příležitost si myslet, že by nás mohla porazit

před 2 dny
K pohárovému vítězství nad Spartou přispěl Lukáš Masopust nádhernou asistencí. „Viděl jsem, že mě obránce kříží, tak jsem míč zasekl a poslal na volného Kuchtiče," popsal důležitý moment.

Jedeme na doraz! O sérii z derby nechceme přijít

před 2 dny
Nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Jan Kuchta vstřelil na Letné domácí Spartě dva góly a lví měrou pomohl sešívaným k postupu do finále MOL Cupu.

Další články