Po půl roce v béčku Tomáš Hrdlička znovu ožívá

Půl sezóny strávil v B-mužstvu po svém vyřazení z áčka mistr Evropy do jednadvaceti let Tomáš Hrdlička. V letní přípravě dostal od trenéra Csaplára novou šanci a zdá se, že mu půlroční intermezzo...
Půl sezóny strávil v B-mužstvu po svém vyřazení z áčka mistr Evropy do jednadvaceti let Tomáš Hrdlička. V letní přípravě dostal od trenéra Csaplára novou šanci a zdá se, že mu půlroční intermezzo ve třetí lize prospělo. V přípravě vytváří příležitosti pro spoluhráče, sám dvě branky vstřelil a gólový účet mohl ještě rozšířit, kdyby jeho ránu v zápase proti Semilům nezastavilo břevno.

Do přípravy šel fotbalista s tím, že nemá co ztratit. „Je to tak. Dostal jsem od kouče šanci a řekl jsem si, že musím bojovat,“ vysvětluje Hrdlička. Na půl roku v rezervě ve zlém nevzpomíná. „Bylo to trenérovo rozhodnutí, nedalo se nic dělat,“ říká dvaadvacetiletý hráč. Jak své přeřazení nesl? „Bylo jen na mně, jestli se dokážu dostat zpátky. Dával jsem do zápasů maximum a snažil se podávat co nejlepší výkony. Mělo to i pozitiva,“ podotýká ofenzivně laděný fotbalista.


Přestože Hrdlička nastupoval v první lize hlavně na pozici levého obránce, během půlsezóny v béčku přesedlal zpět na svůj původní post záložníka. „Vybírat si ale nemůžu. Klidně budu hrát zase v obraně, i když záloha mi myslím sedí víc,“ přemýšlí slávistický odchovanec, který v přípravě dostává příležitost ve středu záložní řady i na křídle.

Letní příprava fotbalistů Slavie jde do další fáze. „Skončila kondiční část a teď začne ta příjemnější – ladění herní formy,“ říká Hrdlička. Z nevydařených výsledků v posledních přípravných střetnutích si velkou hlavu nedělá. „Padla na nás trochu únava, určitě to půjde nahoru,“ slibuje záložník. „Důležitá bude hlavně liga,“ zdůrazňuje Hrdlička.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články