Kauza Filip Trojan ve prospěch Schalke

Mezinárodní sportovní soud CAS v Lausanne, ke kterému se odvolal německý klub Schalke 04 v kauze arbitráže FIFA ohledně odstupného za slávistického odchovance Filipa Trojana, rozhodl dnes v neprospěch Slavie. Schalke tak nemusí Slavii zaplatit odstupné, které mělo červenobílým uhradit v srpnu minulého roku ve výši necelých 15 milionů korun. Slavia vydává následující prohlášení...
Mezinárodní sportovní soud CAS v Lausanne, ke kterému se odvolal německý klub Schalke 04 v kauze arbitráže FIFA ohledně odstupného za slávistického odchovance Filipa Trojana, rozhodl v neprospěch Slavie. Schalke tak nemusí Slavii zaplatit odstupné, které mělo červenobílým uhradit v srpnu minulého roku ve výši necelých 15 milionů korun. Slavia vydává následující prohlášení:

„Odvolací komise CAS rozhodla v náš neprospěch v rozporu s tvrzením a výpověďmi všech zúčastěných a současně proti platným předpisům FIFA. Jedná se o skandální krok. Zástupci Schalke v odvolacím řízení sami potvrdili, že o podpisu profesionální smlouvy s Trojanem Slavii neinformovali. Tím potvrdili náš nárok a správnost rozhodnutí samosoudce FIFA. Rozhodnutí CAS je v rozporu s rozhodnutím FIFA, není proti němu odvolání. Vytváří nebezpečný precedens. Zvažujeme další právní kroky.“

JUDr. Martina Matyášová
Právní zástupce SK Slavia Praha - fotbal a.s.

K problému se vyjádřil i právník fotbalového svazu Petr Doležal. "Pro mě je to velmi překvapující rozhodnutí. Výrok FIFA byl jednoznačný, že Schalke má zaplatit," řekl pro agenturu ČTK.

Aktuálně

V neděli od 19:00 v Ďolíčku proti Bohemians

včera
Tři dny po vítězném vstupu do Evropské konferenční ligy čeká sešívané další ligový duel. V Ďolíčku odehrají vršovické derby proti Bohemians, kterým patří v tabulce sedmá příčka a aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě.

Informace k zápasu MOL Cupu ve Velvarech

včera
22. září hraje Slavia zápas MOL Cupu ve Velvarech. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Vstupenky do Rotterdamu jsou v předprodeji

včera
Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou v předprodeji pro permanentkáře, členy Odboru přátel a Fanklubu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Další články