Hra Slavie se ve Francii líbila

FRANCIE - Slavia se znovu připomněla Evropě. Vítězství nad Lyonem samozřejmě neuniklo ani pozornosti francouzských novin. Rozsáhlý materiál věnoval zápasu deník Dernieres Nouvelles d´Alsace. Přinášíme vám z něj několik zajímavých postřehů.
FRANCIE - Slavia se znovu připomněla Evropě. Vítězství nad Lyonem samozřejmě neuniklo ani pozornosti francouzských novin. Rozsáhlý materiál věnoval zápasu deník Dernieres Nouvelles d´Alsace. Přinášíme vám z něj několik postřehů.

Referát k přátelskému utkání je nadepsán titulkem Velké české překvapení. "Na konci výborného přípravného týdne jsme potkali výborného soupeře," říká v úvodu asistent trenéra Houlliera. Autor článku pak chválí českého vicemistra. "Mužstvo trenéra Jarolíma se představilo jako technicky vyspělý tým s výborně organizovanou hrou, nechyběla mu výbušnost a nápaditost."

Přátelský zápas se líbil i tím, že v něm nebyly zbytečné fauly. "Lyon určitě nechtěl prohrát, ale Pražané prokázali větší vůli po vítězství. Jejich vítěznou branku vstřelil z voleje ze šesti metrů vysoký záložník Tomáš Hrdlička po rohu aktivního Jarolíma. Lyon posílený o tři nové hráče si s českým týmem vedeným excelentním Gedeonem nedokázal poradit. Carew, Ben Afra, Nilma nevyzráli na výtečného Kozáčika, který míč za svá záda nepustil. I když měl Olympique v závěru velkou převahu, Jarolímovi svěřenci jí nepodlehli."

Jak už to tak bývá, někteří naši hráči dostali trochu nová jména - Holenac, Suchg, Gecow, Kozacic...ale francouzští novináři si je budou moci ještě oživit. Slavia se příští týden do Francie vrací a sehraje zde další utkání s prvoligovými soupeři.

Plán přátelských zápasů ve Francii:
Úterý 19. 7. Slavia – Auxerre
Sobota 23. 7. Slavia – Štrasburk
Neděle 24. 7. Slavia – Nancy

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články