Dorostenci remizovali s Opavou

Přinášíme vám tradiční referáty z víkendových zápasů dorostu.
Slavia „A“ dor. – Slezský FC Opava 0:0, I.liga SD, sobota 5.4.2008
Slavia: Martin Berkovec – Marek Cimpl, Radek Šulc, Pavel Čmovš, František Lukeš – Štěpán Šimeček (80´ Vojtěch Přeučil), Jan Hošek, Marek Kindel, Martin Jíša – Vít Balcar (39´ Hrubý Jan), Daniel Urban (57´ Peter Krajčovič)

V pátém domácím jarním utkání přivítali naši chlapci celek z Opavy a vyrovnané utkání dovedli k remízovému výsledku 0:0. V prvním poločase se oba týmy prosazovaly hlavně po standardních situacích. V 7. minutě zahrozili hosté, dobře rozehraný přímý volný kop vytěsnil ze své branky až brankář domácího týmu Berkovec. Ve 12. minutě odpověděli domácí rozehraným rohem a pěkným centrem před branku Opavy, bohužel Jíša hlavičkou přestřelil. I ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů se nedokázal gólově prosadit. Hostující střely končily vysoce nad brankou a domácí střely, hlavně střídajícího Krajčoviče, byly zblokované. Utkání tedy skončilo remízou 0:0. Hodnocení trenéra: „Jsem rád, že k utkání přistoupili kluci zodpovědně, bojovali do poslední minuty a snažili se vstřelit branku. Remíza je naprosto spravedlivá, poněvadž i soupeř měl šance ke vstřelení branky .“ - J.Saňák -

Slavia „B“ dor. – Kolín 6:0 (2:0), ČLSD, neděle 6.4.2008
Branky: 3 Vyhnal, 2 Kuťák, Večeřa
Slavia: Ondřej Vahala – Alois Hyčka, Robert Kysela, Ondřej Běloušek (54´ Zdeněk Čechák), Sebastián Novák – Michal Rejka, Ondřej Vaněk (46´ Jaroslav Večeřa), Petr Kolařík, Štěpán Zahálka – Pavel Vyhnal (61´ Miloš Mirkovi), David Kuťák

V dalším domácím utkání jarní části České ligy staršího dorostu jsme přivítali mužstvo Kolína, které uzavírá tabulku ČLSD. Počasí nám dovolilo odehrát toto utkání na přírodní trávě a do zápasu jsme vstoupili s cílem zvítězit. Zápas vůbec nebyl jednoduchý, neboť náš soupeř postavil zcela obrannou taktiku a hrál pouze na jednoho útočníka. Do soupeře jsme se pustili od počátku utkání, kdy jsme si postupně vytvářeli mírnou převahu a soupeře dostávali pod tlak. Jedinou naší slabinou byla opět přesná finální přihrávka a zakončení. Touto slabinou jsme se však postupně vyrovnali a začali střílet branky. Jako první zavelel ve 22. min. Vyhnal, který zahrával přímý kop z 25ti metrů umístil míč kolem zdi přesně k tyči soupeřovy branky – 1:0! Soupeř se snažil odolávat našemu tempu a nestačil odvracet jeden útok za druhým. Další branky jsme se dočkali v 34. min.,kdy jsme zahrávali rohový kop z pravé strany. Zvolili jsme rozehrávku „nakrátko“ se sklepnutím a Zahálkou přesně nacentrovaný míč do poutového území umístil pohodlně zcela volný Vyhnal do sítě – 2:0! Tímto výsledkem skončil i první poločas. Do druhé části hry jsme vstupovali s úkolem vstřelit další branky a zapojit do hry další zdravé hráče. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a ve 47.min. se na pravém okraji zálohy uvolnil Hyčka, nacentroval do pokutového území a nabíhající Vyhnal vstřelil hlavou třetí branku, čímž dokonal čistý hattrick – 3:0! Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat a Vyhnal se dvakrát předvedl i v roli platného nahrávače. Ve 49. min. předvedl samostatnou akci, když pronikl do pokutového území, vystřelil před branku a dobíhající Kuťák umístil míč do branky soupeře – 4:0! O minutu později, kdy se soupeř ještě nestačil vzpamatovat, tedy v 50. min., přišel další úder. Vyhnal po uvolnění přihrál na hranici pokutového území Kuťákovi, ten si míč přiklepl do pokutového území a střelou z 15ti metrů překonal brankáře – 5:0! Po této brance jsme v tempu trošku polevili, rovněž jsme provedli další střídání. Na další branku jsme čekali až do závěru utkání. V 88. min. po krásné akci předložil míč ze středu zálohy Rejka doprava nabíhajícímu Večeřovi, který si jej posunul do pokutového území a přes blokujícího obránce vyslal přesnou střelu k pravé tyči – 6:0! Touto brankou jsme uzavřeli střelecké hody a pěkný výkon celého mužstva. Nejlepší hráči: Vyhnal, Hyčka - J. Neuberg -

Slavia ,,C" dor. - Slezký FC Opava 3:3 (0:1), I. liga MD, sobota 5.4.2008
Branky: Bohata, Pospíšil, Kučera
Slavia: Tomáš Mejzr – Dan Galus, Tomáš Pospíšil, Ondřej Jech (Šindelář), Jakub Mráz – Jakub Hájek, Marek Hanousek, Filip Duranski, Petr Kučera – Michal Bohata (Trpišovský), Jan Pázler (Mikuš)

Utkání hodnotím velice negativně. Remizovali jsem se soupeřem, který nás předčil snad jen v bojovnosti a nasazení. Je vidět, že jen fotbalové myšlení a individuální technika nestačí. Škoda, že nejsme schopni hrát s nasazením i proti papírově slabším soupeřům. V utkání jsme od začátku dotahovali nepříznivý stav. Nechali jsme si dát laciné góly. Laxností jsme se připravili o další body. - R.Kohoutek -

Slavia „D“ dor. – Kolín 3:2 (3:2), ČLMD, neděle 6.4.2008
Branky: 2 Petrák, Veselý
Slavia: Jiří Měsíček – Jakub Šimkovský (66. Petr Pařízek), Marek Náhlovský, Jan Mikula, Ladislav Gazdík – David Smolák (41. Adam Hofman), Ondřej Petrák, Jan Jílek (41. Lukáš Šlehofer), Daniel Veselý – Filip Žák, Filip Melecký (41. Vladimír Halama)

V nedělním zápase jsme tentokrát přivítali na domácím hřišti mužstvo z Kolína a cílem tohoto zápasu byl zejména aktivní vstup do zápasu s cílem pokusit se co nejdříve vstřelit branku. To se nám povedlo výborně, protože už ve 4.minutě výborně vystřelil levou nohou Petrák a vedli jsme 1:0. Chvíli poté v 8.minutě vstřelil Petrák svoji druhou branku utkání a vypadalo to na jasný zápas pro domácí. Jenže domácí hráči poté zcela nepochopitelně polevili v aktivní hře a v 18.minutě soupeř snížil na 2:1. Slavia znovu zvedla hlavu a v 24.minutě Veselý zvýšil po důrazu ve vápně chytrou střelou na zadní tyč na 3:1. Jenže v následujících minutách jsme pozdě přistupovali k hostujícím hráčům a soupeř si vytvářel jednu standardní situaci za druhou. Výsledkem byl v 38.minutě gól Kolína na 3:2. ¨Do 2. poločasu jsme vstoupili znovu velmi aktivně, vypracovali jsme si několik „tutovek“, bohužel jsme ani jednu neproměnili. Naopak soupeř mohl také branku vstřelit z několika dalších standardních situací po našich zbytečných faulech. „Musím říci, že na tom to zápase mě těší jen pocit z vítězství, ale v předvedené hře byly tentokrát veliké rezervy“, zhodnotil utkání trenér Jíra - M.Jíra -