Historie: V červenci padl střelecký rekord v derby Slavia – Sparta

Stalo se už pravidlem, že každý měsíc sledujeme zajímavosti slavných zápasů mezi pražskými „S“. Nemůžeme proto vynechat ani červenec, jehož statistika vypovídá, že se Slavia se Spartou střetli desetkrát z dosavadních 255 derby. Poprvé 11.7. 1920, naposledy 23.7. 1955, tedy před sedmačtyřiceti lety. Čtyřikrát se radovali borci v sešívaných dresech, pětkrát náš rival a jednou se musela obě mužstva spokojit s remízou.

Za zmínku stojí, že právě v červenci zaznamenali historici v utkáních dvou nejslavnějších českých mužstev střelecký rekord, který zatím nebyl překonán - ve válečném roce 1943 jsme vyhráli na Spartě divokým výsledkem 8:4. Sestava Slavie byla následující: Finek – Luka, Říha – A. Bradáč, Průcha, Jezbera – Holman, Vycpálek, Bican, Kopecký, Hemele.

Nejlepší kanonýr všech dob Pepi Bican se trefil dvakrát, nedávno zesnulý Čestmír Vycpálek dokonce čtyřikrát. Zbývající dvě branky přidali Holman a Hemele. Dobový tisk uvádí skvělou návštěvu třiceti tisíc diváků. Zároveň chválí Bicana za jeho postřeh a spolupráci s ostatními slávisty, zejména s Vycpálkem.

Vítězstvím v derby jsme si zajistili účast ve finále Župního poháru, ve kterém jsme zdolali SK Kladno 3:1.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články