Novotný se těší na balón, Kuka si dal pauzu, Sláma doufá v posun

Probíhající soustředění v Německu se netýká tří borců našeho áčka, kteří laborují se zdravotními problémy. Pavel Novotný je mimo hru od konce června, kdy si v přípravě s Příbramí natrhl lýtko. „Dneska jsem byl v nemocnici na prohlídce, noha by už měla být v pořádku. Od pondělka bych jí měl začít zatěžovat,“ svěřoval se s novinkami. „Návrat do hry? Musím počkat na kondičního trenéra Honzu Netschera, záleží na domluvě s ním. Každopádně se už se hrozně těším na balón, deset měsíců jsem z různých důvodů jen v posilovně a na kole.“ Ztráta motivace Novotného nestraší. „To rozhodně ne, vrátím se a znovu budu platným hráčem,“ je přesvědčený.

Poraněné lýtko zlobí i Pavla Kuku. „Je namožené z minulého týdne, do Německa jsem sice odcestoval, ale nemělo to smysl, po dvou dnech jsem jel zpátky. Musím na chvilku vysadit. S tímhle druhem zranění nemám zkušenosti, ale doufám, že se vrátím co nejdřív. Už jsem vcelku v pohodě, takže snad za týden,“ uvedl zkušený kanonýr.

Tréninkové dávky v Bad Wőrishofenu nepolyká ani záložník Radek Sláma, který se zotavuje z vážného zranění kolene, jež si přivodil v zimě. „Zatím se nic nezměnilo, nejsem v plném zápřahu, ještě nemůžu jít do kontaktu s protihráčem. Během příštích dnů bych měl jít na kontrolu. Slibuju si, že se to posune, koleno mě sice bolí, ale mělo by to být jen zátěží. Je to prý normální, tyhle potíže mají trvat až šest měsíců od operace, já byl pod kudlou před čtyřmi,“ zamyslel se nadějný středopolař.

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články