B-tým čeká letní liga

Slávistický B-tým odehraje do konce této sezony přátelská utkání v rámci letní ligy.

Oficiální sezona skončila pro slávistické „Béčko“ k 8. dubnu, kdy FAČR předčasně ukončil všechny neprofesionální soutěže. Slávisté se tak dle aktuálního pořadí v ČFL umístili na 6. místě.

Do tréninkového procesu se B-tým vrátil už minulý týden, v pondělí 4. května. „Sešli jsme se v pondělí a celý týden jsme trénovali ve dvou skupinách. K prvnímu tréninku jsme se sešli téměř všichni. Chyběl Luka Radotić, který je stále v Srbsku a nemůže vycestovat, a Michal Švec, který si v době individuální přípravy přivodil drobné zranění. Kádr doplnilo dalších osm hráčů z U19," dodává hlavní trenér B-týmu Martin Hyský. 

Největší rána pro B-tým přišla při tréninku, kdy se zranil produktivní útočník Adam Toula. „Adam má po operaci zkříženého vazu a bude nám chybět minimálně do konce roku. Ve středu podstoupil operaci ve Střešovické nemocnici a pomalu začne s rekonvalescencí. Všichni na něj myslíme a držíme mu palce, ať je brzy v pořádku," vzkazuje Hyský.

B-tým ovšem nezůstane do konce této sezony bez zápasů. Od 17. května do 4. července čeká na sešívané několik přátelských zápasů v rámci letní ligy, kde se střetnou s Táborskem, Benešovem, Bohemians 1905, Plzní a Pískem. „Tato mini liga bude náročná, budeme hrát několikrát v anglickém týdnu. Příležitost a prostor se ukázat dostane určitě většina hráčů. Jsme rádi, že opět budeme hrát zápasy," těší se na konfrontaci trenér týmu.

Slávisté svá domácí utkání odehrají na Xaverově, z bezpečnostních důvodů ale zůstanou bez diváků.

Program:

Táborsko – Slavia Neděle 17. 5. 10:00
Slavia – Benešov Sobota 30. 5. 10:00
Slavia – Bohemians Sobota 6. 6. 10:00
Slavia – Plzeň Středa 10. 6. 17:00
Slavia – Písek Sobota 13. 6. 10:00
Slavia – Táborsko Středa 17. 6. 17:00
Benešov – Slavia Sobota 20. 6. 10:00
Bohemians – Slavia Středa 24. 6. 10:30
Plzeň – Slavia Sobota 27. 6. 10:30
Písek – Slavia Sobota 4. 7. 10:00

Aktuálně

Před 90 lety vyhrála Slavia ligu bez ztráty bodu!

včera
Historický výsledek zaznamenala celá fotbalová Evropa. Ve středu 4. června 1930 vyhrála SK Slavia I. československou fotbalovou ligu bez ztráty jediného bodu!

Legenda mládežnické akademie

včera
Zdeněk Blažek působí na Slavii už 30 let, původně jako trenér, nyní jako koordinátor sportovní činnosti v tréninkovém centru Xaverov v Horních Počernicích.

V neděli od 19:00 v Edenu s druhou Plzní

včera
Sešívané čeká v neděli od 19:00 v Edenu utkání 28. kola FORTUNA:LIGY proti Viktorii Plzeň.

Další články