Byli jsme dobře připraveni

O výhře nad Guoanem, rychlé aklimatizaci v Portugalsku i souboji o místo v týmu mluvili po zápase Zdeněk Houštecký a Jakub Jugas.

Prvním soupeřem sešívaných na soustředění v Portugalsku byl sesterský klub Beijing Sinobo Guoan. I když se hrálo ani ne 24 hodin po příletu na soustředění, na výkonu se to nepodepsalo. „Kluci k tomu přistoupili stoprocentně. Měli jsme po příletu večer pouze menší rozběhání, kluci na zápas připravili. Ráno jsme tedy neabsolvovali žádné rozcvičení, šli jsme na to hned z voleje a kluci to zvládli,“ těšilo asistenta trenéra Zdeňka Houšteckého.

Celý zápas se odehrával za silného větru. „Je tu poměrně silný vítr a ten zápas ovlivnil. Během první půle se hrálo po větru a pro partu, která nastoupila v prvním poločase, to bylo trochu jednodušší,“ vysvětloval Zdeněk Houštecký. Součástí sestavy během první půle byl i stoper Jakub Jugas. „Zápas dopadl vítězně 4:0, mohl sice skončit větším rozdílem, ale jsme rádi, že jsme vyhráli a porazili naše rivaly,“ radoval se slávistický stoper s úsměvem.

Připustil také, že se obával, jestli se nedostatek času na aklimatizaci v Portugalsku neodrazí na výkonu, ale byl rád, že tým utkání zvládl na výbornou. „Měli jsme z toho obavy, ale myslím si, že v zápase bylo dobře vidět, že jsme byli připravení,“ těšilo slávistického obránce.

Během první půle byly často k vidění souboje Jakub Jugas versus Cédric Bakambu. Jakým soupeřem byl konžský útočník a hvězda čínské ligy? „Víme, že je to nepříjemný útočník už z jeho dob ve Španělsku. Nicméně se neprosadil a je to zásluha celého týmu,“ hodnotil skromně Jugas.

Na pozici stopera panuje velká konkurence a Jakuba Jugase tak čeká s jeho kolegy souboj o základní sestavu. „Je nás tu pět skvělých stoperů, a to, kterého nakonec vybere trenér, záleží na aktuální formě daného stopera,“ zakončil.

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

včera
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 2 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Zápasu by slušel spíše výsledek 2:2, ví Kolář

před 2 dny
Pátou nulu v letošním ročníku Evropské ligy si proti Genku připsal brankář Ondřej Kolář. V zápase s belgickým soupeřem se zaskvěl několika skvělými zákroky a udržel Slavii ve hře o postup. ​„Zápas se hrál nahoru dolů, oba týmy měly šance skórovat. Bezbrankový výsledek je do odvety dobrý," říká Ondřej Kolář.

Další články