Dětský domov cup 2015 spěje do finále

PRAHA - Už podvanácté se letos na jaře koná fotbalový turnaj dětských domovů. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř padesát družstev, které v šesti kvalifikacích bojovali o červnové finále. Čtvrtá z nich se odehrála na Slavii a hráče podpořili například Michal Švec, Jan Mikula a Standa Vlček.
Téměř padesát týmů z dětských domovů z celé republiky letos bojuje, pod patronátem týmu fotbalových reprezentantů do 21 let, „O pohár českých fotbalových lvíčat“. Šest kvalifikačních turnajů se odehrálo na hřištích týmů Synot ligy: FC Baník Ostrava, FC Viktoria Plzeň, FK Teplice, SK Slavia Praha, FC Zbrojovka Brno a FK Baumit Jablonec.

Čtvrtá z kvalifikací na dvanáctý ročník fotbalového turnaje dětských domovů se odehrála na Slavii, kde o pohár českých fotbalových lvíčat bojovalo v tréninkovém areálu SK Slavia Praha, sedm týmů z dětských domovů: Býchory, Klánovice, Nová Ves u Chotěboře, Sedlec, Nymburk, Pyšely, Karlovy Vary a Ostrov. Zápasy řídili mimořádní rozhodčí Zdeněk Buřil, Jiří Polena a bývalý mezinárodní rozhodčí FIFA, pan Ivan Grégr. Po vyrovnaných zápasech si vítězství nakonec vybojoval dětský domov Klánovice, když ve finále porazil Býchory. Oba týmy mají jistotu postupu do Národního finále, které se odehraje 13. června v Praze na Strahově za účasti fotbalistů reprezentačního týmu ČR U21.

Při slavnostním vyhlášením výsledků třetí kvalifikační skupiny, předali jménem klubu a fotbalistů SK Slavia Praha dětem ceny, poháry a medaile Stanislav Vlček, Michal Švec, Jan Mikula, Miroslav Beránek, Denisa Viková a Petr Karoch. A jménem partnerů turnaje Jan Jaroš z Pro Footballu a Martin Macháček za Crocodille.

Výsledky kvalifikace SK SLAVIA PRAHA 19. 05. 2015

1. Klánovice postup do finále
2. Býchory postup do finále
3. – 7. Sedlec, Nová Ves u Chotěboře, Nymburk, Karlovy Vary a Ostrov, Pyšely

Dětský domov cup 2015 „O pohár českých fotbalových lvíčat“ se koná pod záštitou Fotbalové asociace České republiky, policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého a primátorky Mgr. Adriany Krnáčové, MBA. Oficiálním dopravcem jsou České dráhy.

KVALIFIKAČNÍ TURNAJE:
29. 4. FC Baník Ostrava
13. 5. FC Viktoria Plzeň
14. 5. FK Teplice
19. 5. SK Slavia Praha
20. 5. FC Zbrojovka Brno
21. 5. FK Baumit Jablonec

NÁRODNÍ FINÁLE:
13. červen 2015 AC Sparta Praha

V roce 2015 hrají O pohár českých fotbalových lvíčat, dětské domovy:
Budkov, Býchory, Čeladná, Česká Kamenice, Dlažkovice, Dolní Lánov, Dolní Počernice, Hora Sv. Kateřiny, Horní Slavkov, Jablonec n. Nisou, Karlovy Vary a Ostrov, Karviná, Kašperské Hory, Klánovice, Krompach, Lipník nad Bečvou, Lipová u Šluknova, Mariánské Lázně, Mašťov, Místo, Mikulov, Nepomuk, Nová Ves u Chotěboře, Nymburk, Ostrava Hrabová, Ostrava Slezská, Ostrava Vizina, Pardubice, Přerov, Plzeň, Pyšely, Radkov Dubová, Sedlec, Senožaty, Staňkov, Tachov, Těrlicko, Tišnov, Tuchlov, Ústí n. Labem, Velké Heraltice, Vysoká Pec, Znojmo a Žíchovec.


Poděkování organizátorů turnaje DDCup 2015 patří kromě fotbalových reprezentantů České republiky také partnerům projektu:
Fotbalová asociace České republiky, Czech football Team, Crocodille, České dráhy, Puma, Stones, Pro Football, Hlavní město Praha. A fotbalovým klubům: FC Baník Ostrava, FC Viktoria Plzeň, FK Teplice, SK Slavia Praha, FC Zbrojovka Brno, FK Baumit Jablonec, AC Sparta Praha.

Fotogalerie

Aktuálně

Rekordní návštěva na zápase s Bayernem Mnichov

dnes
Středeční bitva slávistek s Bayernem Mnichov přilákala na Sinobo Stadium neuvěřitelných 6 822 diváků. Padl tak český klubový rekord v počtu fanoušků na zápase ženského fotbalu, který překonal čtyři roky starou návštěvu 4 224 diváků na zápase proti Barceloně.

Informace o vstupenkách na Chelsea, předprodej od pondělí

dnes
Ve čtvrtfinále Evropské ligy budeme hrát 11. dubna ve 21:00 s Chelsea. O vstupenky na zápas registrujeme obrovský zájem, přečtěte si informace v článku.

Informace pro fanoušky cestující na venkovní zápas s Chelsea

včera
Ve čtvrtek 18. dubna odehrajeme odvetný zápas Evropské ligy v Londýně. Přečtěte si bližší informace k organizaci utkání a prodeji vstupenek.

Další články