Gino van Kessel bude hostovat v Lechii Gdaňsk

PRAHA – Gino van Kessel bude na jaře hostovat s opcí v polském klubu Lechia Gdaňsk. V sobotu do svého nového působiště už nizozemský ofenzivní hráč odcestoval.
Lechia Gdaňsk je po podzimní části polské ligy na druhém místě, má však stejně bodů jako první Jagiellonia Białystok. A právě duel prvních dvou týmů uvidí Gdaňsk hned na úvod jarní části polské ligy 12. února.

„Klub nad Ginem rozhodně nezlomil hůl. Běžně se stává, že hráči potřebují na aklimatizaci nebo zapadnutí do herního systému klubu delší čas. Je však jisté, že se ve Slavii v konkurenci Milana Škody a Murise Mešanoviče do základní sestavy na hřiště nedostane a u tak drahého hráče klub potřebuje, aby hrál," vysvětluje předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

„Gino odchází do elitního týmu polské ligy, která je velmi kvalitní. Lechia Gdaňsk je před jarní částí sezony v podobné pozici jako Slavie. Věříme, že se Ginovi bude v Polsku dařit a hostování bude vydařené. Přejeme mu hodně štěstí,“ uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Gino van Kessel přišel do Slavie v létě ze slovenského Trenčína. V sešívaném dresu se velkou měrou podílel na postupu přes Levadii Tallinn v předkole Evropské ligy. Ve svém prvním zápase si připsal gól a asistenci. V lize vstřelil v sešívaném v sedmi zápasech dva góly.

Aktuálně

Je to výjimečná příležitost, ví Jindřich Trpišovský

včera
Sešívaní v úterý večer nastoupí do prvního zápasu play-off Ligy mistrů na hřišti rumunské Kluže. ​„Jejich tým je studnice zkušeností, šance jsou padesát na padesát," říká Jindřich Trpišovský.

Cítíme velkou šanci, jdeme si za tím, vyzývá Souček

včera
Sešívaný záložník Tomáš Souček si je před zápasem v Kluži vědom velké šance pro postup do Ligy mistrů. ​„Věřím, že nyní máme na postup tu největší šanci. Jdeme si za tím."

V evropských pohárech s logem DONOR na dresech

včera
V úterý 20. srpna čeká Slavii první zápas play-off Ligy mistrů UEFA v rumunské Kluži. V zápasech evropských pohárů v sezoně 2019/2020 bude propagovat na svých dresech sdružení DONOR, které pomáhá pacientům po transplantaci kmenových buněk nebo jejich rodinám.

Další články