Gino van Kessel bude hostovat v Lechii Gdaňsk

PRAHA – Gino van Kessel bude na jaře hostovat s opcí v polském klubu Lechia Gdaňsk. V sobotu do svého nového působiště už nizozemský ofenzivní hráč odcestoval.
Lechia Gdaňsk je po podzimní části polské ligy na druhém místě, má však stejně bodů jako první Jagiellonia Białystok. A právě duel prvních dvou týmů uvidí Gdaňsk hned na úvod jarní části polské ligy 12. února.

„Klub nad Ginem rozhodně nezlomil hůl. Běžně se stává, že hráči potřebují na aklimatizaci nebo zapadnutí do herního systému klubu delší čas. Je však jisté, že se ve Slavii v konkurenci Milana Škody a Murise Mešanoviče do základní sestavy na hřiště nedostane a u tak drahého hráče klub potřebuje, aby hrál," vysvětluje předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

„Gino odchází do elitního týmu polské ligy, která je velmi kvalitní. Lechia Gdaňsk je před jarní částí sezony v podobné pozici jako Slavie. Věříme, že se Ginovi bude v Polsku dařit a hostování bude vydařené. Přejeme mu hodně štěstí,“ uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Gino van Kessel přišel do Slavie v létě ze slovenského Trenčína. V sešívaném dresu se velkou měrou podílel na postupu přes Levadii Tallinn v předkole Evropské ligy. Ve svém prvním zápase si připsal gól a asistenci. V lize vstřelil v sešívaném v sedmi zápasech dva góly.

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

před 2 dny
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

před 2 dny
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 3 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články