Góly na poslední chvíli: Vítězství v Edenu zachránil František Cipro

Výhru s Lokomotivou Košice zachránil v Edenu František Cipro. Svoji branku na 3:2 se svými spoluhráči poté náležitě oslavil.

Fotogalerie

17. března 1974 přijela do Edenu košická Lokomotiva, která chtěla získat ligový bod. Hrála o záchranu. Slávisté poměrně snadno vedli 2:0, když se trefili Robert Segmüller a Jan Mareš. Ale potom zápas ztratil tempo i kvalitu. Soupeř vyrovnal na 2:2. Trenér Jareš si nebral vůči hráčům servítky a celou jedenáctku vyburcoval. Slavia sevřela soupeře do kleští a nastal závěrečný velký tlak, který byl korunován gólem na poslední chvíli.

A postaral se o to František Cipro, který umístil ne zrovna lehký míč hlavou do nekrytého místa branky. Slavia tak vyhrála 3:2!

Autor vítězné branky František Cipro byl při hromadné gólové oslavě až úplně vespod chumlu hráčů. Dokládají to nejen jeho vzpomínky, ale i snímek Večerní Prahy nebo klubového měsíčníku Zpravodaj. Na Františka Cipra se vrhá Franta Veselý, po něm se ke skoku chystá Zdeněk Klimeš, s rozpaženýma rukama se raduje Robert Segmüller i z pozadí přibíhající Ján Luža. 

Z trávníku odcházela slávistická jedenáctka (Stárek – Biroš, Mareš, Luža, Smolík – Jebavý, Cipro, Klimeš – F. Veselý, Segmüller, D. Herda) skutečně spokojená. A většina diváků, kterých do Edenu přišlo 15 tisíc, byla spokojena také. A to ještě nikdo nemohl tušit, že za dva měsíce Slavia vyhraje na Spartě Český pohár…

Jak důležitý byl tento gól na poslední chvíli, to se ukázalo v posledním ligovém kole. Mistrem byl Slovan Bratislava a Slavii patřila třetí příčka před ostravským Baníkem díky lepšímu poměru branek. Tragický byl tento gól hlavně pro Lokomotivu. O ten jediný bod ztracený na poslední chvíli v Edenu sestupovala, i když měla aktivní skóre a nejlepšího střelce ligy Ladislava Józsu! Tři týmy nad ní uhrály o bod více – Bohemians, Inter Bratislava a Plzeň, i když měly pasivní skóre. Ale přesto se zachránily. Ve fotbale tak stále platí, že „každý gól se počítá“. A je jedno, jestli je to gól "last minute".

Další díl: Váchův zlatý gól vyhrál Slavii Pohár ČMFS!

Aktuálně

B-tým v sobotu vyzve Bohemians

včera
Třetí kolo letní ligy přinese B-týmu malé derby s Bohemians 1905 “ B“ na Xaverově od 10:00.

Hráči na hostování: Gól Baluty rozhodl o vítězství nad Budějovicemi

včera
Jak se v uplynulých třech kolech dařilo hráčům na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Před 90 lety vyhrála Slavia ligu bez ztráty bodu!

před 2 dny
Historický výsledek zaznamenala celá fotbalová Evropa. Ve středu 4. června 1930 vyhrála SK Slavia I. československou fotbalovou ligu bez ztráty jediného bodu!

Další články