Juniorka vstupuje do jarní části soutěže

PRAHA - Juniorka vstupuje o tomto víkendu do jarní části Juniorské ligy a soupeřem jí bude Jihlava, kterou na podzim Slavia porazila 2:0 díky brankám Lukáše Veselého a Ondřeje Kocurka.
Oproti začátku zimní přípravy došlo v kádru juniorky k několika změnám. Mario Telnar přestoupil na Žižkov, Jan Žárský ukončil své působení ve Slavii, David Zajac a Daniel Havlina také nebudou v jarní části pokračovat v juniorce. Do juniorského týmu se naopak posunul Vojtěch Mareš z týmu U19. V posledním utkání zasáhl do hry také záložník Nikola Bjelos z týmu Slavija Sarajevo, ten by měl také zasáhnout do úvodních utkání jarní části Juniorské ligy. K týmu se také připojil Ondřej Kocourek, který se vrátil z hostování v Litoměřicku.

Zkušenosti s A týmem si připsal Vojtěch Mareš, který byl s A-týmem na soustředění v Číně. Daniel Krejdl a Ondřej Žežulka absolvovali s A-týmem herní soustředění ve Španělsku. Do posledního přípravného utkání A-týmu, které červenobílí sehráli v Edenu proti Vyšehradu, zasáhli Marcel Čermák, Ondřej Žežulka a také Vojtěch Mareš.

Soupiska:

Brankář: Lisa Lukáš

Obránci: Jakab Josef, Kodr Marek, Mareš Vojtěch, Schulz Václav, Žežulka Ondřej, Prošek Václav

Záložníci: Bjelos Nikola, Čermák Marcel, Král Alex, Krejdl Daniel, Lauricella Antonio, Sulík Martin, Vávra Pavel, Zoubek David, Kocourek Ondřej

Útočník:
Lauricella Marco

Juniorka zahájila zimní přípravu 2. ledna a hned ve druhém dni nového roku odcestovala na soustředění do Krkonoš na Švýcarskou Boudu. Po návratu z náročného soustředění nejprve odehrála přípravné utkání v Kutné Hoře, kde vyhrála 4:1, v dalším zápase však podlehla třetiligovému Litoměřicku 1:3. Také třetí utkání nedopadlo pro juniory úspěšně, v těžké konfrontaci se silnou druholigovou Vlašimí prohrála Slavia 0:6. Chuť si juniorka spravila v utkání s týmem ze středočeského krajského přeboru, Vykáň porazila 4:0. V posledním lednovém zápase přehrála divizní Chomutov 4:1. Poté přišly dvě remízy, nejprve s třetiligovou Dobrovicí 2:2, poté s rezervou polského Lech Poznaň 0:0. V generálce na jarní část pak juniorka porazila Humpolec 3:0.

Do Juniorské ligy vstoupí Slavia v neděli od 11:00 v Jihlavě na umělé trávě v areálu Na Stupách. První domácí utkání v jarní části odehrají sešívaní 26. února od 10:15 s Příbramí.

Přípravná utkání

Kutná Hora - SK Slavia Praha 1:4
Branky: 2x Prošek, Vávra, Zoubek
Sestava: Lisa - Schulz (46. Havlina), Kodr, Žežulka, Prošek - Zoubek (60. Vávra), Jakab, Král, Vavrouš, Krejdl - Linhart (46. Telnar)

Litoměřicko - SK Slavia Praha 3:1
Branky: Telnar
Sestava: Lisa - Mikula, Žežulka, Kodr, Jakab - Král (46. A. Lauricella) - Prošek, Krejdl (46. Vávra), Vavrouš, Zoubek (46. Antwi) - Telnar

SK Slavia Praha - Vlašim 0:6
Sestava: Otáhal - Mikula (46. Sulík), Kodr, Žežulka (62. A Lauricella), Jakab - Král, Čermák (58. M Lauricella) - Prošek, Vávra (75. Zajac), Krejdl - Telnar (58. Havlina)

SK Slavia Praha - Vykáň 4:0
Branky: Telnar, Zajac, Krejdl, vlastní
Sestava: Otáhal (46. Řehák) - Mikula (46. Krejdl), Kodr, Žežulka (K), Jakab (65. Zajac) - Prošek (60.Sulík), Král (46. Antonio Lauricella), Čermák (65. Bouguetouta), Vávra (46. Havlina) - Telnar, Marco Lauricella

FC Chomutov - SK Slavia Praha 1:4
Branky: 2x Telnar, Krejdl, vlastní
Sestava: Lisa - Krejdl, Žežulka, Kodr, Zajac (46. Jakab) - Bouguetouta, Sulík (46. Král), Vávra (46. Čermák) - Havlina (46. Kocourek) - Telnar, Lauricella Marco

Dobrovice - SK Slavia Praha 2:2
Branky: 2x Telnar
Sestava: Lisa (46. Přibyl) - Prošek, Stropek, Kodr, Jakab (46. Havrda) - Vávra (46. Schulz), Kocourek, A. Lauricella, Čermák - Telnar (78. Havlina), M. Lauricella (65. Král)

SK Slavia Praha - Lech Poznaň B 0:0
Sestava: Lisa - Prošek, Kodr, Jakab, Schulz - Zoubek, A. Lauricella (70- Přibyl), Kocourek, Čermák - M. Lauricella, Vávra

Humpolec - SK Slavia Praha 0:3
Branky: M. Lauricella, Kocurek, Bjelos
Sestava: Otáhal - Žežulka, Kodr, Mareš - Prošek, Běloš, Jakab (50. Antonio Lauricella) , Vávra (46. Schulz) , Čermák (70. Sulík) , Kocourek - Marco Lauricella

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články