Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2020!

Slávisté, za celý klub vám přejeme co možná nejkrásnější prožití vánočních svátků a jen to nejlepší do nového roku 2020!

Slávistům můžeme těžko přát ještě lepší rok, než byl ten právě končící. Rok 2019. Pojďme si shrnout, co všechno jsme společně dokázali a prožili.

Slavia odehrála obrovské množství soutěžních zápasů, neprohrála ani v jediném derby pražských „S“, dokázala ovládnout domácí pohár, po dvou letech získat opět mistrovský titul, který potvrdila v létě vítězstvím v Československém Superpoháru.

Velmi výraznou stopu jsme zanechali na evropské scéně. Na zápasy s Genkem, ale hlavně se Sevillou a Chelsea z jarní části Evropské ligy nikdo z nás nezapomene. O gólu Ibrahima Traorého si budou povídat další a další slávistické generace.

Pokud byste si v létě řekli, že to těžko půjde ještě trumfnout, přišel v srpnu po gólech Lukáše Masopusta a Jana Bořila historicky druhý postup Slavie do základní skupiny Ligy mistrů. Bitvy ve skupině s Barcelonou, Interem Milán a Borussií Dortmund slibovaly vše, jen ne podle mnohých vyrovnané partie.

Sešívaní však předvedli ve všech zápasech skupiny fantastické výkony, po kterých pokaždé sklidili velkou vlnu pochval. Nikoho tedy po tomto fantastickém roce nepřekvapilo, že Slavii veřejně chválil třeba Arséne Wenger.

Mohl rok 2019 skončit ještě lépe? Co třeba šestnáctibodovým náskokem na čele domácí tabulky s pouhými čtyřmi obdrženými góly. Nebo postupem reprezentačního týmu na mistrovství Evropy. Ano, páteř mužstva tvořilo osm slávistů, kteří byli členem týmu při posledním zápase. Tak tedy hodně štěstí na Britských ostrovech, borci!

Slávisté, nemůžeme vám přát, ať jen rok 2020 ještě lepší. Můžeme vám ale popřát krásné Vánoce v okruhu vašich blízkých. Zároveň si přejeme, aby nám v roce 2020 dělala Slavia tolik radosti, jako letos. A to bez vás nepůjde.

Spolu jsme silnější!

Aktuálně

Informace k prvnímu jarnímu domácímu zápasu

včera
Přijďte do Edenu na první domácí zápas jarní části sezony! V sobotu 22. února je na programu utkání 22. kola FORTUNA:LIGY mezi Slavií a Opavou. Zápas začíná ve 14:30 hodin.

V sobotu od 14:30 doma proti Opavě

včera
V sobotu odpoledne nastoupí sešívaní k prvnímu jarnímu domácímu zápasu proti předposlední Opavě.

Zařvi si v kulichu!

včera
Slavia se chystá na úvodní domácí zápas roku 2020 a FORTUNA:LIGA si ve spolupráci s naším klubem a generálním partnerem ligy společností Fortuna přichystala pro návštěvníky fotbalových zápasů speciální akci. Jak je již zvykem, na fanoušky, kteří dorazí podpořit sešívané přímo na stadion, čeká odměna, tentokrát v podobě zimního kulichu s logem ligy i klubu.

Další články