Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2020!

Slávisté, za celý klub vám přejeme co možná nejkrásnější prožití vánočních svátků a jen to nejlepší do nového roku 2020!

Slávistům můžeme těžko přát ještě lepší rok, než byl ten právě končící. Rok 2019. Pojďme si shrnout, co všechno jsme společně dokázali a prožili.

Slavia odehrála obrovské množství soutěžních zápasů, neprohrála ani v jediném derby pražských „S“, dokázala ovládnout domácí pohár, po dvou letech získat opět mistrovský titul, který potvrdila v létě vítězstvím v Československém Superpoháru.

Velmi výraznou stopu jsme zanechali na evropské scéně. Na zápasy s Genkem, ale hlavně se Sevillou a Chelsea z jarní části Evropské ligy nikdo z nás nezapomene. O gólu Ibrahima Traorého si budou povídat další a další slávistické generace.

Pokud byste si v létě řekli, že to těžko půjde ještě trumfnout, přišel v srpnu po gólech Lukáše Masopusta a Jana Bořila historicky druhý postup Slavie do základní skupiny Ligy mistrů. Bitvy ve skupině s Barcelonou, Interem Milán a Borussií Dortmund slibovaly vše, jen ne podle mnohých vyrovnané partie.

Sešívaní však předvedli ve všech zápasech skupiny fantastické výkony, po kterých pokaždé sklidili velkou vlnu pochval. Nikoho tedy po tomto fantastickém roce nepřekvapilo, že Slavii veřejně chválil třeba Arséne Wenger.

Mohl rok 2019 skončit ještě lépe? Co třeba šestnáctibodovým náskokem na čele domácí tabulky s pouhými čtyřmi obdrženými góly. Nebo postupem reprezentačního týmu na mistrovství Evropy. Ano, páteř mužstva tvořilo osm slávistů, kteří byli členem týmu při posledním zápase. Tak tedy hodně štěstí na Britských ostrovech, borci!

Slávisté, nemůžeme vám přát, ať jen rok 2020 ještě lepší. Můžeme vám ale popřát krásné Vánoce v okruhu vašich blízkých. Zároveň si přejeme, aby nám v roce 2020 dělala Slavia tolik radosti, jako letos. A to bez vás nepůjde.

Spolu jsme silnější!

Aktuálně

Ve 3. kole MOL Cupu proti Dukle

dnes
Slavia se ve třetím kole domácího poháru střetne s Duklou Praha. Zápas odehrají sešívaní na domácí půdě.

Informace ke vstupenkám na Slovácko

dnes
V pátek 25. září od 10:00 bude spuštěn výdej lístků na zápas se Slováckem pro majitele permanentních vstupenek na sezonu 2020/2021.

Měli jsme nějaké náznaky, umíme hrát ale lépe

včera
Kapitán Jan Bořil po domácí remíze mrzely neproměněné příležitosti a prázdné tribuny. „Má to být svátek fotbalu, bylo to tady ale jako na pohřbu. Fanoušci by nám pomohli," lituje jejich absence.

Další články