Milan Škoda překonal rekord a stal se legendou Slavie

Slávistický kanonýr nastoupil proti Baníku do svého 200. ligového zápasu za Slavii! V historických tabulkách tak překonal Davida Hubáčka a vytvořil nový rekord!

První utkání za Slavii odehrál Milan Škoda před více než sedmi lety, 18. 2. 2012, kdy po přestupu z Bohemians 1905 nastoupil v červenobílém dresu na hřišti Příbrami. Na premiérový gól čekal osm zápasů až do předposledního kola sezony proti Hradci, kterému ale dokázal vstřelit hned dvě branky.

Po roční anabázi na pozici stopera v sezoně 2013/14 se vrátil na hrot útoku a hned v následující sezoně se zapojil do boje o trofej nejlepšího ligového střelce, soupeřům nakonec nastřílel celkem 19 branek. Vítězství v soutěži o nejlepšího kanonýra na tuzemské scéně ale získal až o dvě sezony později, kdy brankáře soupeřů pokořil patnáctkrát a spolu s cennou trofejí navíc oslavil i zisk svého prvního ligového titulu.

Jubilejní 50. ligový gól v sešívaném dresu vsítil Milan Škoda 25. 2. 2017 v památném utkání na hřišti Příbrami, ve kterém Slavia zvítězila 8:1. V dresu Slavie sešívaná jednadvacítka dosud vstřelila 72 ligových gólů, ke kterým přidala 21 asistencí! 

Dvoustým ligovým startem se navíc sešívaný kapitán osamostatnil na čele historických tabulek v počtu odehraných ligových utkání za Slavii v samostatné české lize! 

O jeden zápas tak překonal další legendu Slavie Davida Hubáčka, současný trenér sešívaných brankářů Radek Černý má odehráno o sedm utkání méně. Z aktivních hráčů Slavie může Milana Škodu v dohledné době dotáhnout pouze Jaromír Zmrhal, který v červenobílém dresu naskočil na ligové trávníky do 183 zápasů.

TOP 10Počet startů v české lize v dresu Slavie
Milan Škoda200
David Hubáček199
Radek Černý193
Jaromír Zmrhal183
Karel Piták176
Jiří Lerch175
Martin Latka168
Stanislav Vlček168
Radek Bejbl167
Lukáš Došek154

Aktuálně

TOTÁLN! SEZONA: Večer premiéra 6. dílu

dnes
Šestý díl TOTÁLN! SEZONY je tu! Epizoda s názvem „FINÁLE!!!" v pondělí od 20:00 na Slavia TV.

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Kluže

dnes
První zápas play off Ligy mistrů mezi Kluží a Slavií se odehraje 20. srpna od 21:00 středoevropského času v Kluži. V článku si přečtěte bližší informace ke vstupenkám a k výjezdu.

Vstupenky na Kluž v předprodeji pro členy Klubu Slavia

dnes
Odveta play off Ligy mistrů s rumunskou Kluží se odehraje 28. srpna od 21:00 na stadionu v Edenu. Vstupenky jsou v předprodeji pro členy Klubu Slavia od dnešního dne.

Další články