Na hostování přichází Mohamed Tijani

Obranné řady sešívaných posílí Mohamed Tijani, který do Slavie přichází na hostování s opcí z FC Vysočina Jihlava.

Před začátkem jarních ligových bojů posílí Slavii Mohamed Tijani. Přichází z Jihlavy na půlroční hostování s následnou opcí.

„Jsem moc rád, že jsem ve Slavii. Rád bych touto cestou pozdravil slávistické fanoušky a poděkoval všem lidem v klubu za to, že tu mohu být. Slavia má stejně jako já nejvyšší možné ambice. Chtěl bych se zde předvést v co nejlepším světle a přispět k tomu, aby se Slavia udržela na své současné pozici nejlepšího českého klubu,“ byla první slova Mohameda Tijaniho slyšet po příchodu.

Dvaadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny začínal s fotbalem ve své domovině, kde v rodné vesnici hrával až do svých sedmnácti let. Poté zamířil do mládežnické akademie španělského Rayo Vallecano, kde se před sezonou 2016/17 přesunul z výběru U19 do B-týmu. Do Česka ho jeho kariéra zavedla na jaře 2018 do třetiligového Vyškova, se kterým v MSFL odehrál během jednoho roku 29 utkání, ke kterým přidal další 3 starty v domácím poháru. Během první půlsezony si navíc vytáhlý, 188cm vysoký obránce připsal z pozice stopera i dva přesné zásahy. V posledním půlroce svého angažmá ve Vyškově si navíc vysloužil i kapitánskou pásku.

Jeho skvělé výkony neunikly klubům z vyšších pater českého fotbalu a už během dalšího jara se stěhoval do druholigové Jihlavy. V jejím dresu odehrál celkově 30 ligových a 3 pohárová utkání, ve kterých si připsal jednu branku. Na konci minulé sezony se jako jeden z hlavních pilířů týmu navíc významně podílel na konečném druhém místě ve Fotbalové národní lize a postupu do baráže, kde tým z Vysočiny neuspěl.

Fotogalerie

Aktuálně

U19 na závěr přípravy remizovala se Salzburgem

dnes
V sobotu odehrál tým U19 doplněný o hráče, kteří jsou aktuálně součástí A-týmu, poslední přípravný zápas zimní přestávky proti rakouskému gigantovi Red Bull Salzburg.

Informace pro fanoušky na Slovácko

dnes
Zápas v Uherském Hradišti se hraje v neděli 1. března ve 14:30. Co k výjezdu potřebujete vědět?

Domácí měli větší odhodlání, mrzí trenéra

před 2 dny
Sešívaní na úvod jara podlehli v derby domácím Bohemians. „Když jsme konečně dostávali zápas pod kontrolu, udělali jsme nevynucenou chybu," říká Jindřich Trpišovský.

Další články