Na hostování přichází Mohamed Tijani

Obranné řady sešívaných posílí Mohamed Tijani, který do Slavie přichází na hostování s opcí z FC Vysočina Jihlava.

Před začátkem jarních ligových bojů posílí Slavii Mohamed Tijani. Přichází z Jihlavy na půlroční hostování s následnou opcí.

„Jsem moc rád, že jsem ve Slavii. Rád bych touto cestou pozdravil slávistické fanoušky a poděkoval všem lidem v klubu za to, že tu mohu být. Slavia má stejně jako já nejvyšší možné ambice. Chtěl bych se zde předvést v co nejlepším světle a přispět k tomu, aby se Slavia udržela na své současné pozici nejlepšího českého klubu,“ byla první slova Mohameda Tijaniho slyšet po příchodu.

Dvaadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny začínal s fotbalem ve své domovině, kde v rodné vesnici hrával až do svých sedmnácti let. Poté zamířil do mládežnické akademie španělského Rayo Vallecano, kde se před sezonou 2016/17 přesunul z výběru U19 do B-týmu. Do Česka ho jeho kariéra zavedla na jaře 2018 do třetiligového Vyškova, se kterým v MSFL odehrál během jednoho roku 29 utkání, ke kterým přidal další 3 starty v domácím poháru. Během první půlsezony si navíc vytáhlý, 188cm vysoký obránce připsal z pozice stopera i dva přesné zásahy. V posledním půlroce svého angažmá ve Vyškově si navíc vysloužil i kapitánskou pásku.

Jeho skvělé výkony neunikly klubům z vyšších pater českého fotbalu a už během dalšího jara se stěhoval do druholigové Jihlavy. V jejím dresu odehrál celkově 30 ligových a 3 pohárová utkání, ve kterých si připsal jednu branku. Na konci minulé sezony se jako jeden z hlavních pilířů týmu navíc významně podílel na konečném druhém místě ve Fotbalové národní lize a postupu do baráže, kde tým z Vysočiny neuspěl.

Fotogalerie

Aktuálně

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

včera
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Obhajoba byla ještě těžší, než zisk prvního titulu

včera
Sešívaní v posledním zápase sezony remizovali se Spartou a zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy. „Jediná kaňka je, že jsme nevstřelili kýženou branku," říká Jindřich Trpišovský.

Mistrovskou sezonu uzavřela remíza v derby

včera
Mistrovskou sezonu 2019/20 uzavřelo 296. derby, ve kterém si sešívaní vypracovali spoustu šancí, zůstaly ale neproměněny.

Další články