Na takovém výkonu můžeme stavět

Proti Mladé Boleslavi nastoupil Tomáš Holeš na netradičním postu defenzivního záložníka. Obstál tam a navíc dobrým výkonem přispěl k výhře 1:0. „Myslím, že na tomto výkonu můžeme stavět,“ řekl po zápase.

Tomáši, máte za sebou vítězný návrat do ligy v Mladé Boleslavi. Jak vás to těší?
„Byl to první zápas po té pauze, bylo to hrozně důležité, a proto to těší. Myslím si navíc, že až na dvě situace, kdy nás podržel Koli, jsme zápas kontrolovali a vytvořili si i dost šancí na to to rozhodnout dříve. Bohužel jsme je neproměnili, ale i tak to je cenná výhra 1:0.

V zápase jste nastoupil na netradičním postu defenzivního záložníka. Od kdy jste to věděl a jak jste reagoval, když vám to trenéři poprvé sdělili?
„Poprvé s tím přišli už na soustředění v Portugalsku, kdy za mnou přišli s tím, že bych tam mohl hrát, ale z toho pak sešlo. Teď byl trochu čas to potrénovat kvůli té pauze, tak jsme to zkusili. Trenér mi říká, že mě tam vidí, že je to post pro mě. Tak jsem to musel zkusit potrénovat a myslím si, že mi to jde celkem dobře.“

Jak se vám na tom postu hrálo?
„Hodně dobře, moc mě to tam baví, je to podle mě jednoduchý post. Je o tom být hodně na balonu a dělat prostor spoluhráčům. Nemám s tím problém.“

Berete to tak, že chcete prostě hrát, ať je to kdekoli?
„Samozřejmě, hrát ve Slavii je prostě super. Musí to dávat smysl a tohle to zatím podle mě dává.“

Zápas se hrál bez fanoušků a pověstné atmosféry sešívaných příznivců. Jak jste to vnímal? Podepsalo se to na fotbale?
„Řekl bych, že místy hra postrádala tempo, protože přesně tam by nás k tomu donutili fanoušci. Pro mě osobně to ale špatné nebylo. Musím si na ten post zvyknout a díky tomu tichu jsem slyšel většinu pokynů od spoluhráčů i trenérů. To mi hodně pomohlo. Samozřejmě je ale fotbal bez fanoušků špatný.“

Jak důležitá je tohle výhra vzhledem k tomu, v jakém rozpoložení jste byli před pauzou?
„Je pravda, že z kraje jara nám pár zápasů nevyšlo, nebylo to ideální. Jsem ale rád, že jsme to teď zvládli, máme tři body a uvidíme, jak dál. Máme další tři body a myslím, že na tomto výkonu můžeme stavět.“

Fotogalerie

Aktuálně

U15 vyhrála turnaj Bican Cup

dnes
Slávisté prošli bez jediné porážky turnajem. Ve finále porazili Spartu a stávají se tak vítězem 37. ročníku turnaje Bican Cup.

Slavia? Nic lepšího jsem v kariéře udělat nemohl

včera
Obránce Vladimír Coufal se upsal Slavii na další čtyři roky. Opora zadních řad stvrdila kontrakt na soustředění v Rakousku. „Z mojí strany to beru jako důkaz, že jsem pro Slavii schopný udělat prakticky všechno,“ říká Coufal.

Bořil: Slavia je priorita

včera
Kapitán sešívaných Jan Bořil podepsal na soustředění v Rakousku novou smlouvu, čímž si jeho služby Slavia pojistila na další tři roky. „Ve Slavii chci zůstat co nejdéle,“ říká obránce.

Další články