Novou posilou Slavie je Maksym Talovjerov

Do Slavie přestupuje ukrajinský stoper Maksym Talovjerov. 21letý střední obránce, který poslední tři sezony působil v Českých Budějovicích, v Edenu podepsal pětiletou smlouvu.

„Jsem pyšný, že budu hrát za takový klub jako je Slavia. Pro mě je to jednoznačně nejlepší tým v Česku. Jsem moc rád, že jsem tady," říká po podpisu pětiletého kontraktu Maksym Talovjerov.

„Maksym přes svůj stále velmi nízký věk má už odehráno řadu zápasu v nejvyšší soutěži, dlouhodobě patřil mezi hráče, které jsme sledovali. Věřím, že se díky své kvalitě a charakteru dokáže ve Slavii prosadit,“ říká sportovní ředitel Jiří Bílek.

Urostlý střední obránce se narodil na Ukrajině 18. června 2000. Prošel mládežnickou akademií Šachtaru Doněck, kde strávil deset let, šest sezon byl také kapitánem týmu. Dále působil v akademiích Arsenalu Kyjev a Olimpiku Doněck. Ve svých osmnácti letech odešel z Ukrajiny a připojil se k týmu Českých Budějovic, kde od jara 2019 nastupoval v juniorské lize.

Poprvé se na lavičku A-týmu dostal v červenci 2019 při zápase proti Spartě, do utkání ale nezasáhl. Podzimní část sezony následně strávil na hostování ve třetí lize, odkud se v zimě vrátil zpět do Budějovic.

V nejvyšší české soutěži debutoval 31. května 2020 proti Bohemians, když naskočil v 50. minutě z lavičky. V 76. minutě přihrál na gól Ivanu Schranzovi a zbývající čtyři utkání sezony už začínal v základní sestavě.

Místo v zahajovací jedenáctce si udržel i v následujícím ročníku 2020/21. V lize zasáhl celkem do 26 zápasů. První ligový gól si připsal v lednu při výhře Budějovic 2:0 nad Teplicemi. V březnu byl poprvé povolán do ukrajinské reprezentace U-21 pro zápasy se Slovenskem, Bulharskem a Uzbekistánem v rámci přípravného turnaje v Turecku. V červnu nastoupil v reprezentaci poprvé také jako kapitán v utkání s Tureckem. V aktuální sezoně bojuje s jednadvacítkou o postup na EURO.

Během podzimní části FORTUNA:LIGY odehrál 14 zápasů pro 1145 minut a sedm žlutých karet, proti Liberci 19. prosince si připsal jubilejní padesátý start v české lize. Českým Budějovicím po devatenácti kolech patří i díky jeho výkonům průběžná osmá příčka v tabulce.

Talovjerova zdobí především výborná hra hlavou a dobrá rozehrávka. V lize už spoluhráčům rozdal 557 přihrávek, ze kterých 88,2 % našlo svůj cíl. Navíc tuto statistiku každou sezonu vylepšuje o čtyři procenta.

Aktuálně

Titul pro U17! Patnáctka na jaře bez ztráty bodu

včera
Pěti góly si sedmnáctka zařídila další vítězství, po kterém slaví ligový titul. Kategorie U15 navýšila vítěznou sérii na třináct utkání. Žáci si zastříleli na severu Čech. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

O gólech, zklamání, synovi i nové smlouvě

včera
Řečí statistik suverénně nejlepší ročník v kariéře, bohužel bez zisku trofeje. Ibrahim Traoré ale dostane možnost nápravy, se Slavií prodloužil smlouvu do června 2024. „Příběh pokračuje,“ těší záložníka z Pobřeží slonoviny a střelce důležitých branek na evropské scéně.

Ibrahim Traoré pokračuje ve Slavii

včera
Úspěšné spojení Ibrahim Traoré - Slavia pokračuje dál! Záložník z Pobřeží slonoviny po sezoně prodloužil v Edenu smlouvu o dva roky. Nový kontrakt platí do června 2024 a jeho součástí je i klauzule o možné spolupráci po konci kariéry v rámci skautského oddělení SKS.

Další články