Obrovská čest! Zápas s Českem budu hodně prožívat

Stoper sešívaných Taras Kačaraba se v šestadvaceti letech dočkal první pozvánky do A-týmu ukrajinské reprezentace. Jeho bezprostřední pocity čtěte v článku!

Velká gratulace! V šestadvaceti letech jste poprvé nominován do A-týmu ukrajinské reprezentace. Jak jste to prožíval?
„Moc děkuji. Jsem hodně šťastný, protože každý ukrajinský hráč chce alespoň jednou hrát za reprezentaci nebo alespoň prožít ty tréninky. V každé reprezentaci jsou ti nejlepší hráči,  ohromně si toho vážím.“

Čekají vás dva kvalifikační duely proti Kazachstánu a Francii. Ukrajina má po třech utkáních tři body, jak důležité zápasy to budou?
„Budou to hodně důležité a těžké zápasy. V Kazachstánu se bude hrát v Astaně, kde je umělá tráva. Francie je velmi kvalitní soupeř, mistři světa, to bude určitě velmi těžký zápas. Musíme se na zápasy dobře připravit a dát do toho maximum.“

Součástí reprezentačního srazu je i přátelské utkání v Plzni proti Česku. Do Plzně jste původně chtěl vyrazit jako divák, že?
„Před měsícem jsem ještě na zápas chtěl jít jako fanoušek. V Česku už hraji dlouho, zápas mezi Ukrajinou a Českem by pro mě byl hodně zajímavé srovnání . Teď jsem nominovaný, takže to pro mě bude hezké a budu to hodně prožívat.“

Zápas proti Baníku jste nedohrál, střídal jste kvůli zranění, jak jste na tom?
„Cítím se lépe, po souboji jsem špatně spadl. Půjdu do tréninku a uvidím. Mělo by to být v pořádku, po zápase jsem byl v nemocnici a nic vážného tam nebylo. Půjdu na trénink a budu na sto procent připravený na další zápasy.“

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

dnes
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články