PŘEDSTAVENÍ: Bordeaux zlepšilo defenzivu, postup by ale byl zázrak

Už ve čtvrtek čeká Slavii důležité utkání na půdě Girondins. Přečtěte si aktuální info o našem soupeři.

Ve čtvrtek se střetne tým, který své soupeře jednoznačně přehrává, s týmem, který cestu k vítězství hledá dlouhodobě obtížně. Pro oba bude toto utkání extrémně důležité. Slavia si může zajistit postup, Bordeaux naopak ztratit veškerou naději.

V pátém utkání skupiny C Evropské ligy se Slavia představí na půdě slavného francouzského klubu Girondins de Bordeaux. Úvodní vzájemný zápas rozhodla dělovka Jaromíra Zmrhala z prvního poločasu a po vítězství domácích 1:0 tak zůstala celá bodová nadílka v Praze.

Od minulého vzájemného zápasu, kdy se Bordeaux krčilo na předposlední pozici v domácí Ligue 1, se vyzyvatelé českého lídra posunuli tabulkou výrazně nahoru a aktuálně se nacházejí v relativně klidných vodách středu tabulky. Nicméně chuť výhry už francouzský klub neokusil dlouhých sedm zápasů a pouze zisk všech bodů proti Slavii jej navíc může udržet v teoretickém boji o postup do další fáze. To Slavia má k postupu daleko blíže. Pokud ve čtvrtek získá více bodů než Kodaň v souběžně hraném utkání v Petrohradu, mohou sešívaní slavit.

Hlavní ofenzivní zbraní domácích je tuto sezónu jednoznačně François Kamano, který vsítil polovinu všech dosavadních ligových gólů Bordeaux. Tento ofenzivní křídelník je nejčastěji doplněn na druhém kraji útoku dalšími rychlonohými mladíky, jako jsou Samuel Kalu, nebo Yann Karamoh. Na hrotu se pravděpodobně objeví Jimmy Briand, který svedl v prvním utkání nespočet soubojů zejména s Michaelem Ngadeuem. Tento francouzský veterán dokáže výborně držet míč a vyniká hrou zády k soupeřově brance. Na jeho pozici ho může nahradit dánský urostlý hroťák Andreas Conrnelius, nicméně ten po letním příchodu z Atalanty naskakuje do hry zpravidla až v průběhu druhého poločasu. Nejstabilnější oporou v obraně je mladík Jules Kounde, který v dosavadním ročníku francouzské ligy nevynechal jedinou minutu hry.

Jaroslav Plašil vypadl po utkání se Slavií ze základní sestavy a navrací se do ní teprve v posledních několika zápasech. Jestli tedy uvidíme ve čtvrtek českou stopu i v dresu Bordeaux, se budeme muset nechat překvapit.

Co se týče marodky, tak má domácí kouč Ricardo Gomes na výběr téměř ze všech hráčů. Jedinou výjimkou je polský obranný univerzál Igor Lewczuk, který si před několika týdny přivodil zranění kotníku v zápase Evropské ligy proti Zenitu. Hráč Girondins však promarodil i větší část minulé sezóny, a nepatří tak dlouhodobě k hráčům základní sestavy.

Čtvrteční utkání bude řídit čtveřice portugalských rozhodčích v čele s Fabio Verissimem, který má za sebou na evropské scéně zatím pouze několik kvalifikačních utkání EL. Bude se tedy jednat o jeho premiéru ve skupinových fázích evropských pohárů.

Zápas vypukne v 18:55 na stadiónu Matmut Atlantique a sledovat jej můžete na obrazovkách ČT Sport, v online reportáži na slavia.cz nebo na sociálních sítích s hashtagem #girsla.

Aktuálně

Máme svůj styl a nechceme od něj ustupovat ani tady

včera
Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci před skupinovým utkáním Ligy mistrů proti Interu Milán dal jasně najevo, jak chce, aby se hráči prezentovali. „Máme svůj styl a nechceme od něj ustupovat ani tady."

Zápas nejedeme jenom odehrát, chceme uspět

včera
Tomáš Souček na tiskové konferenci před utkáním na půdě milánského Interu vylučoval, že jde tým zápas jenom užít. ​„Chceme na San Siru rozhodně uspět."

SROVNÁNÍ FORMY: Inter Milán

včera
V úterý večer čeká sešívané první skupinové utkání Ligy mistrů proti Interu Milán. Statistika naznačuje, že se máme na co těšit – oba týmy totiž zatím u sebe doma dominují.

Další články