Petar Musa králem střelců 2019/20

Petar Musa byl díky svým 14 ligovým brankám korunován králem střelců v sezoně 2019/20. Zároveň se stal nejmladším hráčem, který na toto prestižní ocenění dosáhl.

Sice už sešívaní stihli zahájit přípravu na novou sezonu kondičním soustředěním v rakouském Aigenu, Petar Musa má ale i tak nový důvod k radosti z další individuální trofeje ze sezony loňské. K ocenění nejlepšího útočníka ligy mu přibyl ještě titul krále střelců, který si vysloužil za svých 14 ligových gólů v sezoně 2019/20.

První polovinu sezony strávil mladý chorvatský útočník na hostování v Liberci, pro druhou část ročníku si jej stáhl trenérský tým zpět do Slavie. Svých 14 gólů rozložil Petar Musa rovnoměrně mezi oba kluby, v jejichž dresu se letos na ligových trávnících představil. Svůj gólový účet otevřel 19. července 2019 v Liberci proti Plzni. Za zmínku stojí také dva góly do sítě Mladé Boleslavi, kterou v říjnu sestřelil na jejím hřišti. Po návratu do Slavie se postaral do konce základní části o vítězný gól do sítě Opavy, vyrovnávací gól v nastavení proti Spartě nebo vítěznou branku na hřišti Příbrami. V nadstavbě pak pečetil vítězství v Ostravě a dvěma brankami přispěl k demolici Jablonce. O svoji poslední branku sezony se postaral symbolicky na hřišti Liberci krásným lobem.

Kromě toho, že se Petar Musa stal v samostatné éře české teprve druhým slávistou, kterému se podařilo ocenění získat, stal se také ve věku 22 let a 4 měsíce vůbec nejmladším králem střelců. 

Petare, stal jste se nejlepším střelcem ligy. Jakou máte z ocenění radost?
„Radost mám obrovskou. Tvrdě jsem pracoval a jsem rád, že se to nakonec povedlo.“

Zároveň jste se stal nejmladším hráčem v historii, kterému se to povedlo…
„To mě také velmi těší. Musím ale pokračovat stále ve stejné práci a odvádět takové výkony i v příští sezoně.“

Jednalo se o vaši první celou sezonu ve FORTUNA:LIZE. To musíte považovat za obrovský úspěch...
„Je to velký úspěch. Jsem si toho vědom, ale ještě větší a daleko významnější úspěch je ligový titul. Za ten jsem nejradši. Budu se snažit pokračovat ve stejné práci, aby úspěchy přibývaly i nadále.“

Kromě toho, že jste nejlepší střelec, vaše góly pomohly Slavii výrazně k titulu a Liberci do Evropské ligy. Jak moc vás těší tohle?
„Jsem velmi šťastný, že moje góly pomohly Liberci do Evropy a Slavii zařídily nějaké body v rámci boje o titul. Ale jak jsem už řekl, jsem stále velmi mladý hráč a musím nadále tvrdě pracovat.“

Jaký bude váš příspěvek do klubové kasy?
„Ještě mi to kluci neříkali, ale doufám, že nebude příliš velký velký (smích).“

Aktuálně

Vzpomínky na Kluž jsou krásné, čeká nás ale další těžký tým

včera
Na loňský postup a svůj pojišťující gól do sítě Kluže vzpomíná kapitán Jan Bořil rád. Zároveň ale očekává před domácím utkáním play-off Ligy mistrů proti dánskému FC Midtjylland tvrdý boj.

Soupeř má podobný rukopis jako my, čekám vyrovnaný souboj

včera
Sešívané v úterý čeká první utkání play-off Ligy mistrů proti Midtjyllandu. „V sestavě jsme přemýšleli nad třemi jmény,“ říká Jindřich Trpišovský.

Na Midtjylland s pozitivní bilancí proti dánským klubům

včera
Sešívaní odehráli ve své historii deset soutěžních zápasů proti klubům z Dánska. Osm z nich dokázali vyhrát, prohráli jen jediný.

Další články