Posila z Afriky: K týmu se připojí Ghaňan Joseph Mensah

PRAHA – Slávisté v neděli večer mezi sebou na Tenerife přivítají nového spoluhráče. Slavii by měl posílit devatenáctiletý ghanský ofenzivní záložník Joseph Mensah.
„Po obdržení víza odcestoval Joseph Mensah přes Prahu na Tenerife, kde se v neděli večer připojí k A-týmu a absolvuje s ním kondiční soustředění. S hráčem bude uzavřena smlouva o půlročním hostování s opcí na tři roky," uvedl generální ředitel Slavie Jaromír Šeterle.

Devatenáctiletý Joseph Mensah naposledy působil v ghanském klubu Liberty Professionals, v letošní sezoně vstřelil ve 13 zápasech jeden gól a sedmkrát byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

„Jde o mladého a talentovaného hráče, skautováného Slavií v rámci cesty do Ghany, kterou jsme organizovali. Hráč má potenciál se zde adaptovat a uspět, možné je následné uplatnění přestupové opce. Příchodu byl hráč nakloněn i proto, že dobře sledoval progres, jaký zde zaznamenal jeho krajan, liberecký Isaac Sackey,“ uvedl hráčský agent Viktor Kolář, jehož společnost SPORT INVEST Group transfer afrického fotbalisty zprostředkovávala.

„Jsem moc rád, že můžu být ve Slavii. Měl jsem i jiné nabídky, ale rozhodlo jednání klubu. Bylo rychlé a velmi sympatické. Slavia má mnoho mladých a nadějných hráčů. Věřím, že dobře zapadnu,“ doufá nová posila Slavie Joseph Mensah.

S jakým cílem přichází Joseph Mensah do Edenu? „Udělám, co bude v mých silách, aby se mnou Slavia i její fanoušci byli spokojeni. Slavia na tom teď není příliš dobře a budu se snažit, abych týmu co nejvíce pomohl,“ sympaticky prozradil nadějný fotbalista, který dle svých slov nejraději hraje na levé straně zálohy. 

Aktuálně

V osmifinále Evropské ligy po šestnácti letech

dnes
Dvojzápas se španělskou Sevillou bude pro Slavii první účastí v osmifinále Evropské ligy od sezony roku 2002/2003, kdy na přelomu února a března sešívaní svedli vyrovnaný souboj s tureckým Beşiktaşem.

Plnili jsme taktiku, to byl klíč k úspěchu

dnes
Lukáš Masopust si připal první soutěžní start za Slavii a významným dílem přispěl k postupu v EL. „Na hřišti jsme nechali všechno a odměnilo nás to," radoval se po zápase.

Kam o víkendu na mládežnický fotbal?

dnes
Dorostenecké týmy čekají o víkendu zajímavé duely. Nejstarší tým hraje na půdě třetiligového Benešova, U16 čeká derby proti Spartě.

Další články