Posila z Afriky: K týmu se připojí Ghaňan Joseph Mensah

PRAHA – Slávisté v neděli večer mezi sebou na Tenerife přivítají nového spoluhráče. Slavii by měl posílit devatenáctiletý ghanský ofenzivní záložník Joseph Mensah.
„Po obdržení víza odcestoval Joseph Mensah přes Prahu na Tenerife, kde se v neděli večer připojí k A-týmu a absolvuje s ním kondiční soustředění. S hráčem bude uzavřena smlouva o půlročním hostování s opcí na tři roky," uvedl generální ředitel Slavie Jaromír Šeterle.

Devatenáctiletý Joseph Mensah naposledy působil v ghanském klubu Liberty Professionals, v letošní sezoně vstřelil ve 13 zápasech jeden gól a sedmkrát byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

„Jde o mladého a talentovaného hráče, skautováného Slavií v rámci cesty do Ghany, kterou jsme organizovali. Hráč má potenciál se zde adaptovat a uspět, možné je následné uplatnění přestupové opce. Příchodu byl hráč nakloněn i proto, že dobře sledoval progres, jaký zde zaznamenal jeho krajan, liberecký Isaac Sackey,“ uvedl hráčský agent Viktor Kolář, jehož společnost SPORT INVEST Group transfer afrického fotbalisty zprostředkovávala.

„Jsem moc rád, že můžu být ve Slavii. Měl jsem i jiné nabídky, ale rozhodlo jednání klubu. Bylo rychlé a velmi sympatické. Slavia má mnoho mladých a nadějných hráčů. Věřím, že dobře zapadnu,“ doufá nová posila Slavie Joseph Mensah.

S jakým cílem přichází Joseph Mensah do Edenu? „Udělám, co bude v mých silách, aby se mnou Slavia i její fanoušci byli spokojeni. Slavia na tom teď není příliš dobře a budu se snažit, abych týmu co nejvíce pomohl,“ sympaticky prozradil nadějný fotbalista, který dle svých slov nejraději hraje na levé straně zálohy. 

Aktuálně

Hráči na hostování: Premiérový gól Juráska, trefil se i Červ

dnes
Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem přehledu.

Nesmíme Spartě dát příležitost si myslet, že by nás mohla porazit

včera
K pohárovému vítězství nad Spartou přispěl Lukáš Masopust nádhernou asistencí. „Viděl jsem, že mě obránce kříží, tak jsem míč zasekl a poslal na volného Kuchtiče," popsal důležitý moment.

Jedeme na doraz! O sérii z derby nechceme přijít

včera
Nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Jan Kuchta vstřelil na Letné domácí Spartě dva góly a lví měrou pomohl sešívaným k postupu do finále MOL Cupu.

Další články