Před 90 lety: Třicetistupňový mráz odložil zápas

Před 90 lety musel být odložen domácí zápas Slavie s Teplicemi kvůli třicetistupňovému mrazu. V sobotu 9. února, kdy hrajeme se stejným soupeřem, má být polojasno a kolem osmi stupňů nad nulou.

O této události existuje řada dokladů a zpráv. V neděli 2. února 1929 se měl hrát na hřišti Slavie na Letné zápas s Teplicemi. Šlo o Zimní turnaj profesionálů O pohár Poledního listu. Nakonec se zápas nehrál.

Nebylo to však kvůli sněhu, kterého napadlo jen velmi malé množství. Hlavní překážkou byl rekordní mráz. Teploměr u správcova bytu ukazoval rekordních 31 stupňů Celsia pod nulou! A tak sudí Štěpanovský nedovolil zápas odehrát. František Plánička na tuto chvíli po letech vzpomínal: „Já jsem měl do brány připravené dva svetry a hráči v poli si mohli pod trenýrky vzít spodky, kterým se tehdy říkalo podvlíkačky, všichni jsme je znali z vojny.“

Zápas se nakonec hrál až 24. února. Odložený zápas Slavia jasně vyhrála 8:0, Franci Svoboda dal čtyři góly. Zimní turnaj profesionálů O pohár Poledního listu se dohrával až v dubnu. 

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

dnes
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

včera
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Zápasu by slušel spíše výsledek 2:2, ví Kolář

včera
Pátou nulu v letošním ročníku Evropské ligy si proti Genku připsal brankář Ondřej Kolář. V zápase s belgickým soupeřem se zaskvěl několika skvělými zákroky a udržel Slavii ve hře o postup. ​„Zápas se hrál nahoru dolů, oba týmy měly šance skórovat. Bezbrankový výsledek je do odvety dobrý," říká Ondřej Kolář.

Další články