Před 90 lety: Třicetistupňový mráz odložil zápas

Před 90 lety musel být odložen domácí zápas Slavie s Teplicemi kvůli třicetistupňovému mrazu. V sobotu 9. února, kdy hrajeme se stejným soupeřem, má být polojasno a kolem osmi stupňů nad nulou.

O této události existuje řada dokladů a zpráv. V neděli 2. února 1929 se měl hrát na hřišti Slavie na Letné zápas s Teplicemi. Šlo o Zimní turnaj profesionálů O pohár Poledního listu. Nakonec se zápas nehrál.

Nebylo to však kvůli sněhu, kterého napadlo jen velmi malé množství. Hlavní překážkou byl rekordní mráz. Teploměr u správcova bytu ukazoval rekordních 31 stupňů Celsia pod nulou! A tak sudí Štěpanovský nedovolil zápas odehrát. František Plánička na tuto chvíli po letech vzpomínal: „Já jsem měl do brány připravené dva svetry a hráči v poli si mohli pod trenýrky vzít spodky, kterým se tehdy říkalo podvlíkačky, všichni jsme je znali z vojny.“

Zápas se nakonec hrál až 24. února. Odložený zápas Slavia jasně vyhrála 8:0, Franci Svoboda dal čtyři góly. Zimní turnaj profesionálů O pohár Poledního listu se dohrával až v dubnu. 

Aktuálně

Slávistky zahájily přípravu s novým trenérem

před 2 dny
Slávistky zahájily přípravu s novým trenérem Michalem Kolomazníkem.

Cenné vítězství na neoblíbené půdě, ví Jindřich Trpišovský

před 2 dny
Slávisté vstoupili do nového ročníku FORTUNA:LIGY vítězně, zlínský Fastav porazili těsně 1:0. „První kolo je vždy ošidné a není jednoduché začínat venku. Jsem rád, že jsme to zvládli. Stejně jako loni,” těší trenéra Jindřicha Trpišovského.

Na konci to bylo jenom o tom, jestli dáme gól, ví Hušbauer

před 2 dny
Josef Hušbauer jediným gólem zápasu rozhodl o výhře Slavie ve Zlíně. „Zlín začal velmi dobře. Druhá půle už byla z naší strany lepší," hodnotil utkání.

Další články