Před 90 lety: Třicetistupňový mráz odložil zápas

Před 90 lety musel být odložen domácí zápas Slavie s Teplicemi kvůli třicetistupňovému mrazu. V sobotu 9. února, kdy hrajeme se stejným soupeřem, má být polojasno a kolem osmi stupňů nad nulou.

O této události existuje řada dokladů a zpráv. V neděli 2. února 1929 se měl hrát na hřišti Slavie na Letné zápas s Teplicemi. Šlo o Zimní turnaj profesionálů O pohár Poledního listu. Nakonec se zápas nehrál.

Nebylo to však kvůli sněhu, kterého napadlo jen velmi malé množství. Hlavní překážkou byl rekordní mráz. Teploměr u správcova bytu ukazoval rekordních 31 stupňů Celsia pod nulou! A tak sudí Štěpanovský nedovolil zápas odehrát. František Plánička na tuto chvíli po letech vzpomínal: „Já jsem měl do brány připravené dva svetry a hráči v poli si mohli pod trenýrky vzít spodky, kterým se tehdy říkalo podvlíkačky, všichni jsme je znali z vojny.“

Zápas se nakonec hrál až 24. února. Odložený zápas Slavia jasně vyhrála 8:0, Franci Svoboda dal čtyři góly. Zimní turnaj profesionálů O pohár Poledního listu se dohrával až v dubnu. 

Aktuálně

ONLINE: Slavia hraje odvetu na Chelsea

dnes
Od 21:00 středoevropského času hraje Slavia odvetu čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea.

Chelsea Miroslava Stocha od A do Z

dnes
Záložník Slavie Miroslav Stoch nastartoval svoji úspěšnou kariéru v londýnské Chelsea, se kterou se Slavie ve čtvrtek utká o postup do semifinále UEFA Europa League. Jak sešívaný kanonýr vzpomíná na své angažmá ve věhlasném ostrovním klubu?

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky na Chelsea

dnes
Ve čtvrtek 18. dubna odehrajeme odvetný zápas Evropské ligy v Londýně. Přečtěte si bližší informace k organizaci utkání. Pochod fanoušků startuje v 18:00.

Další články