Proběhla řádná valná hromada společnosti

PRAHA – V pátek 29. prosince 2017 se v prostorách Eden Arény konala řádná valná hromada společnosti SK Slavia Praha – fotbal, a.s.. Na programu bylo zvolení nových členů představenstva, dozorčí rady a seznámení se s výsledky hospodaření společnosti v uplynulém fiskálním roce.
Do představenstva SK Slavia Praha - fotbal a.s. byli zvoleni nový sportovní ředitel klubu Jan Nezmar a bývalý slávistický kapitán Jiří Bílek, který v prosinci ukončil hráčskou kariéru. Novým členem představenstva je také finanční ředitel klubu a zároveň společnosti Eden Arena, a.s. Daniel Konrád. Do dozorčí rady byli zvoleni Rastislav Takáč a Kenneth Xiaokun Li.

„Představenstvo je nyní kompletní a každý jeho člen má jasně vymezené kompetence a odpovědnost. Mezi priority Jana Nezmara patří především stanovení sportovních koncepcí A týmu, nastavení přestupové politiky včetně lepší návaznosti na mládežnickou akademii či zkvalitnění a zefektivnění všech procesů, které se týkají sportovního růstu hráčů. Jiří Bílek bude mít roli sportovního poradce předsedy představenstva. Daniel Konrád jako zkušený manažer, který do Slavie přišel v létě ze společnosti Deloitte, má na starosti finanční záležitosti společnosti,“ uvedl předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Valná hromada zároveň vzala na vědomí účetní uzávěrku společnosti k 30. 6. 2017. Klub v období od 1. 7. 2016 do 30. 6. 2017 dokončil po dvou letech od vstupu nového majoritního akcionáře CEFC Group (Europe) Company a.s. základní výstavbu hráčského kádru. Jeho tržní cena je odhadována na částku přes 30 milionů EUR, přičemž Slavia eviduje na hráče tržní nabídky, které jsou vyšší než dle tohoto ocenění. Společnost vykázala záporný výsledek hospodaření před zdaněním (263 442 000 korun), který je dán tím, že většina příjmů z prodeje některých hráčů (A. Barák, J. Mihalík, J. Pavlenka a další) se projeví až v následujícím účetním období. Celkový příjem klubu z prodejů hráčů k dnešnímu dni přesáhl hranici 250 milionů korun. Dále byly dosud investované prostředky zhodnoceny ziskem ligového titulu a postupem do základní skupiny UEFA Evropské ligy, také to se projeví až v tomto fiskálním roce.

Valná hromada schválila, že základní kapitál společnosti se navyšuje o částku 321 891 089 korun. Nominální hodnota 321 891 089 korun zároveň odpovídala výši splatného dluhu SK Slavia Praha - fotbal a.s. vůči majoritnímu akcionáři CEFC Group (Europe) Company a.s. Valná hromada schválením tohoto navýšení základního kapitálu společnosti akceptovala zánik („kapitalizaci“) dluhu vůči CEFC Group (Europe) Company a.s. Po tomto rozhodnutí neeviduje SK Slavia Praha - fotbal a.s. žádné dlouhodobé nebo krátkodobé dluhy z titulu financování a vstupuje do dalšího období oddlužená.

Aktuálně

V sobotu od 19:30 doma proti Bohemians

dnes
Mezi oběma utkáními s Kluží odehrají sešívaní v rámci 7. kola FORTUNA:LIGY v sobotu od 19:30 před sešívanými diváky vršovické derby proti Bohemians.

Vyjádření k dočasným opatřením na stadionu

dnes
Od sobotního zápasu s Bohemians platí několik nových pravidel na stadionu. Přečtěte si v článku podrobnosti.

B-tým hraje v sobotu v Domažlicích

včera
Ke třetímu duelu třetí nejvyšší české soutěže ČFL sk. A zamíří sešívaná rezerva na západ Čech, v Domažlicích se utká s tamní Jiskrou.

Další články