SROVNÁNÍ FORMY: FC Midtjylland

V úterý večer čeká sešívané první utkání play off Ligy mistrů proti FC Midtjylland. Jaká je forma dánského mistra ve srovnání s tím českým?

Už v úterý od 21:00 vyběhnou sešívaní k prvnímu utkání play off Ligy mistrů, které výrazně napoví o šancích Slavie na druhou účast v základní skupině nejslavnější klubové soutěže světa za sebou. Na svém trávníku přivítají dánského mistra FC Midtjylland, nyní je tak ideální čas na to porovnat si formu obou mužstev.

Jelikož se nacházíme pouze na samotném začátku evropských ligových ročníků, aby mělo srovnání formy lepší vypovídající hodnotu, vychází následující statistika ze všech ligových zápasů, které se doposud v kalendářním roce 2020 stihly odehrát. Jedná se tak o jarní část ligové sezony 2019/20 a úvodní zápasy sezony 2020/21.

Z ní plyne, že jarní a ranně podzimní zátěž obou celků byla téměř srovnatelná. Sešívaní i přes nepovedený start do jarní části ligy vítězí ve srovnání s dánským mistrem ve všech relevantních ukazatelích. Přes to, že pětkrát remizovali a dvakrát prohráli, vytěžili v průměru sešívaní z každého utkání o 0,19 bodu více. Hlavním zdrojem těchto bodů bylo 12 výher, které Slavia zaznamenala. Soupeř bral v tomto kalendářním roce zatím 10 výher, 2 remízy a 4 prohry. 

Že se nejednalo o náhodná rozuzlení zápasů, dokazuje i statistika průměrně vstřelených a obdržených branek. Sešívaní v roce 2020 střílí zatím o 0,39 branky více a dostávají o 0,48 branky méně, než jeho úterní soupeř.

Nejlepšími ligovými střelci obou celků jsou Petar Musa s 9 zásahy a Ronnie Schwartz s 6 góly. Dánský střelec však do úvodních utkání v lize ani evropských pohárech nezasáhl.

LIGOVÁ STATISTIKA ZA ROK 2020

SK Slavia Praha FC Midtjylland
Odehrané lig. zápasy 19 18
Počet bodů 41 35
Body/zápas 2,15 1,94
Vstřelené branky 39 30
Vstřelené branky/zápas 2,05 1,66
Obdržené branky 10 18
Obdržené branky/zápas 0,52 1,0
Nejlepší střelec Petar Musa (9) Ronnie Schwartz (6)
Hodnota kádru* 37,6 mil. EUR 42,4 mil. EUR

* Hodnota kádru podle webu transfermarkt.de ke dni 21. 9. 2020

Aktuálně

Oslavy 28. října v historii: Prestižní mezinárodní zápasy

dnes
Den po oslavách 28. října nastoupí Slavia v duelu Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Dříve nic neobvyklého. Tradici mezinárodních zápasů při příležitosti státního svátku zavedl příznivec Slavie Edvard Beneš.

Každý bod teď bude velice důležitý

včera
Ve čtvrtek sešívané v Edenu čeká druhý zápas Evropské ligy proti Leverkusenu. „Přípravě jsme věnovali hodně času. Doufám, že se to v zápase projeví,“ říká Jindřich Trpišovský.

Bude nám vyhovovat presovat proti týmu, který hraje zezadu

včera
Lukáš Provod, který si v minulém zápasu proti Beerševě připsal jediný gól Slavie, věří, že by sešívaným mohla hra Leverkusenu svědčit.

Další články