Škoda a Hušbauer mají povolení jednat o angažmá v zahraničí

Dlouholeté opory červenobílých kapitán Milan Škoda a záložník Josef Hušbauer požádali klub o povolení k vyjednávání o zahraničním angažmá. Slavia s tím, vzhledem k jejich dlouholetým službám, souhlasila, hráči tak neodletí s týmem do španělské Marbelly.

„Milan Škoda i Pepa Hušbauer mají nabídky ze zahraničí. Klub oběma hráčům povolil vyjednávat o případném angažmá v cizině, s týmem tak na soustředění neletí,“uvedl ředitel komunikace Michal Býček.

Milan Škoda přišel do Edenu z Bohemians v lednu 2012 a ve Slavii se rychle zabydlel. Přestože musel část svého angažmá odehrát i na stoperu, vsítil kapitán červenobílých úctyhodných 77 ligových branek a je nejlepším novodobým střelcem klubu. V současné sezoně se prosadil pětkrát.

Třiatřicetiletý útočník oslavil nedávno 300. ligový start a vstoupil tak do Klubu ligových legend. Se Slavií získal dvakrát ligový titul, a to v letech 2016/17 a 2018/19, dvakrát se stal také vítězem MOL Cupu. Dvakrát si zahrál skupinu Evropské ligy, ve druhém případě pak se Slavií došel až do čtvrtfinále. Na podzim 2019 si pak připsal také start v Lize mistrů.

V mistrovské sezoně 2016/2017 se Škoda stal nejlepším střelcem ligy, od roku 2014 je jeho jméno napsané vedle slávistické ligové branky s pořadovým číslem 1000. V evropských soutěžích jsou asi nevýraznějšími brankami dvě na půdě Genku.

V prosinci tomu byly čtyři roky, co zamířil do Slavie Josef Hušbauer. Byl to tehdy jeden z nejsledovanějších přestupů – z kádru největšího rivala do týmu, který se po příchodu nových majitelů začal stavět téměř od začátku. Výsledek? Dva mistrovské tituly, dva domácí poháry, čtvrtfinále Evropské ligy a základní skupina Ligy mistrů.

Za své působení odehrál ve Slavii 122 ligových utkání, v nichž nasbíral v lize 22 branek (z toho 5 v této sezoně) a 33 asistencí. V mezinárodních pohárech včetně kvalifikací pak 25 utkání s bilancí 4+2, nezapomenutelné jsou určitě jeho dva góly do sítě Maccabi Tel Aviv.

Aktuálně

Mám více času na dceru, fotbal mi ale obrovsky chybí

včera
Tomáš Holeš, který oslavil sedmadvacáté narozeniny, v rozhovoru pro klubový web prozradil, jak se v aktuální situaci připravuje, nebo tráví volný čas. ​„Fotbal nám všem schází, musíme být ale trpěliví," vzkázal také fanouškům.

Třetí díl Řečnického klubu s Janem Bořilem

před 2 dny
V úterý se můžete těšit na třetí díl Řečnického klubu! Tentokrát bude hostem člen A-týmu Slavie, a to rovnou kapitán Jan Bořil!

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

28.03.2020
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Další články