Slavia podpořila dětskou hematologii v Motole a sdružení DONOR

EDEN/MOTOL – Sdružení DONOR a Slavia patří už několik let neodmyslitelně k sobě. Každý rok navštěvují zástupci Slavie dětskou transplantační jednotku Fakultní nemocnice v Motole, kde rozdávají nejen radost, ale i spoustu potřebných věcí.

Fotogalerie

Nejinak tomu bylo i na sklonku loňského roku. Nejprve do Motola na dětskou transplantační jednotku zavítala mikulášská delegace. Mikuláš (Michal Frydrych) a čerti (Jan Bořil a Jaromír Zmrhal) přinesli malým i větším pacientům nejen dárečky, ale rozdávali i optimismus a dobrou náladu. Děti musely na oplátku zazpívat nebo říci básničku. Michal Frydrych v kostýmu Mikuláše se na návštěvu pečlivě připravil, vzal si s sebou Knihu hříchů, podle které kontroloval, jak se děti během roku chovaly. 

Kromě mikulášské nadílky věnovala slávistická delegace zástupcům dětské transplantační jednotky finanční obnos, který tradičně vybrali hráči mezi sebou v kabině. Peníze budou použity na nákup potřebného lékařského vybavení a na podporu maminkám, které se svými dětmi pobývají nepřetržitě na oddělení během léčby i několik měsíců. 

„Rodinám se změní během okamžiku úplně celý život. Jeden z rodičů se musí vzdát svého zaměstnání, aby se mohl například z druhého konce republiky přestěhovat za svým dítětem do nemocnice. Druhý rodič se pak musí sám starat o zbytek rodiny, často také na úkor svého zaměstnání,“ přibližuje mnohdy složité rodinné situace Marie Choniawková z Kliniky dětské hematologie a onkologie.

Podruhé v prosinci zavítali slávisté na dětskou transplantační jednotku FN Motol těsně před koncem roku. Člen představenstva Jiří Bílek předal do rukou vedoucího lékaře transplantační jednotky profesora Petra Sedláčka symbolický šek v celkové hodnotě 300 000 korun.

Částku 200 000 korun věnoval klub SK Slavia Praha a vlastník klubu i Eden Areny – společnost CEFC. Částkou 100 000 korun přispěli všichni fanoušci, kteří si nechali ve Fanshopu během podzimní části sezony podepsat dres nebo hráčské kartičky. Slavia tuto službu před startem nové sezony zpoplatnila a výtěžek se rozhodla věnovat právě na dobročinné účely.

Sdružení Donor podporuje pacienty po transplantaci kmenových buněk krvetvorby nebo závažných akutních i chronických onemocnění a přináší pomoc jejich rodinám i zdravotnickému personálu. Více o sdružení DONOR najdete zde.


Aktuálně

Ženský tým hlásí čtyři posily!

včera
Slavia hlásí čtyři nové posily! Minulý týden jsme zveřejnili příchod Ashley Herndon, nyní přichází Američanka Morgan Proffitt a Kanaďanka Kylla Sjoman, a dále ze Slovácka talentovaná dvojčata Kamila a Michaela Dubcovy.

U19: Dorostenci podlehli Bayernu 1:3

před 2 dny
K prvnímu přípravnému duelu na nadcházející sezonu cestovali starší dorostenci Slavie do Mnichova, kde se utkali s Bayernem. Sešívaní po gólu Ladislava Krobota vedli, domácí celek ale utkání otočil na konečných 3:1 y pohledu Bayernu.

Juniorka: Těsná prohra s Táborskem

před 2 dny
Po zápasech s Ústím nad Labem a Chrudimí čekal na juniorku Slavie duel s Táborskem. Sešívaní po poločase vedli 1:0, utkání nakonec skončilo výhrou Táborska 3:2.

Další články