Slavia v pátek vstupuje do nové sezony

PRAHA - Slavia v pátek 24. července vstoupí do nového ročníku SYNOT ligy. Sezonu 2015/16 začnou sešívaní na půdě obhájce titulu z Plzně. Utkání začíná v 17:30.

Slavia v srdci. Po generace

Na konci sezony 2015/2016 uběhne 20 let od celkově 15. titulu Slavie v historii. Na tento titul slávističtí fanoušci čekali dlouhých 49 let, proto zůstává generace kolem Vladimíra Šmicera, Radka Bejblka či Jana Suchopárka dodnes v pozornosti celé slávistické veřejnosti.
Slavia před 20 lety nezískala jen ligový titul, ale dosáhla největšího novodobého úspěchu českého fotbalu v evropských pohárech. V tehdejším Poháru UEFA se dostala až do semifinále. Při svém tažení evropskou soutěží vyřadili sešívaní takové soupeře jako Sturm Graz, Freiburg, Lugano, Lens nebo AS Roma. Také pro to je tato sezona určitě připomenutí hodná a pro celý český fotbal unikátní.
Vzpomínkám na tento moment bude věnována celá nadcházející. Bylo vytvořeno speciální logo, které je k vidění nejen na nových hráčských dresech, ale také na permanentkách a dalších materiálech. Samotné permanentní vstupenky jsou 20 let staré sezoně věnované, naleznete na nich historické fotografie.
S mistry z této sezony chystáme také celou řadu doprovodných aktivit, fanoušci je budou vídat při zápasech klubu, budou si je moci nechat podepsat v rámci autogramiád či přečíst si a zhlédnout zajímavá vzpomínková videa a rozhovory na webových stránkách či v magazínu Poločas. Podrobnější informace k aktivitám budeme postupně zveřejňovat na webových stránkách.

Nové dresy

Společnost Umbro připravila pro Slavii tradiční červenobílý dres, pro letošní sezonu v novém designu. Nový dres je vyroben z multifunkční syntetické textilie, která jednak účinně odvádí pot od těla, díky přítomnosti stříbrných vláken rovněž lépe odvádí teplo a zároveň přivádí vzduch z okolí pro větší komfort při sportovních výkonech.
Nové dresy se můžou kromě tradičních slávistických symbolů jako dominantní červená hvězda nebo tradiční „sešívaná kombinace“ pyšnit také speciálním fontem, ve kterém jsou vyvedena hráčská čísla. Jako venkovní kombinaci pro letošní sezonu zvolila Slavia sešívané modro-tyrkysové dresy.

A-tým

Slavia jde do nové sezony s novým realizačním týmem. Trenérem nejstaršího českého klubu je Dušan Uhrin, který už v Edenu v minulosti působil jako asistent u A-týmu nebo u mládeže. Jako svého asistenta si vybral Petra Čuhela, se kterým Uhrin dříve úspěšně působil v Mladé Boleslavi. Trenérem gólmanů je pak slávistická legenda Radek Černý.
V kádru A-týmu došlo během letní přestávky k několika změnám. Slavii opustili Krisztián Tamás a Vukadin Vukadinovič, jimž skončilo hostování. V klubu skončili také Aldo Baéz, který odešel hostovat do Trnavy, a Matej Rakovan, jenž bude v kariéře pokračovat v Jihlavě. Václav Prošek by měl působit v Sokolově. Trenér Uhrin také nepočítá s Damienem Boudjemou. Ten má svolení najít si angažmá.
Naopak do Edenu se z úspěšného hostování na Žižkově vrátili odchovanci Josef Bazal a Tomáš Souček. Ve stejném klubu si Slavia vyhlédla útočníka Radka Voltra, z Mladé Boleslavi přišel na hostování Miljan Vukadinovič a návrat do mateřského klubu hlásí i Tomáš Jablonský, který naposledy působil ve Slovanu Bratislava.

Mládež

U juniorky zůstává stejně jako v minulé sezoně trenér Pavel Řehák. Většinu kádru by měl tvořit loňský tým slávistického dorostu, který skončil v lize na čtvrtém místě a mezi jeho největší hvězdy patří reprezentanti Batka, Valenta, Routek, Fotr nebo Otáhal.
Nového trenéra hlásí slávistická devatenáctka. Do klubu se po angažmá u reprezentace vrací trenér Michal Petrouš, jemuž bude dělat asistenta Jan Bauer. Hlavní roli by ve slávistickém nejstarším dorostu měli mít hráči velmi úspěšného ročníku 1998, který v loňské sezoně vyhrál prestižní Bican cup, ligu a také mezinárodní turnaj All Stars cup. Navíc čtyři slávisté Žežulka, Král (3. nejlepší mladší dorostenec ČR), Souček a Čermák reprezentovali na mistrovství Evropy do 17 let.

Předsezonní tisková konference:

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

před 2 dny
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

před 2 dny
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 3 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články