Slavia získala stopera: Na hostování přichází Michal Smejkal

PRAHA/EDEN – Slavia získala v poslední den přestupního termínu do obrany nového stopera. V Edenu bude na jaře hostovat Michal Smejkal z Mladé Boleslavi. Naopak do středočeského klubu míří pro jarní část Štěpán Koreš.
Jak Michal Smejkal, tak Štěpán Koreš odchází do svých nových působišť na půlroční hostování bez opce. Slavia tak příchodem Smejkala vyřešila absenci zraněného Martina Dobrotky. Všechny formality jsou vyřízené, nový obránce tak může do sobotního utkání proti Olomouci zasáhnout.

„Reagovali jsme na danou situaci, kdy se nám zranil Martin Dobrotka. Bylo potřeba pro jistotu doplnit stoperský post. Trenér Koubek požadoval posílení této formace. Vyšli jsme mu vstříc. Dokonce se nám povedlo přivést hráče, kterého sám chtěl, což mě těší,“ uvedl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

„Jsem rád, že tady Michal je a pomůže nám během jarní části, která bude velice náročná. Je to hotový ligový hráč, kterého můžeme kdykoliv použít,“ těší
Karola Kisela.

Na hostování do středočeského klubu odchází Štěpán Koreš. „Mladá Boleslav, kterou tlačí ofenzivní část, kde má několik zraněných hráčů, za to logicky něco požadovala. Proto jsme dospěli k dohodě, že k nim půjde Štěpán Koreš. Věřím, že mu to po určitém období, které tady strávil, také pomůže,“ popsal sportovní ředitel Slavie.

„Štěpán může získat novou motivaci a více prostoru na hřišti, než by dostal třeba tady. Věřím, že se nám vrátí jako hotový hráč. Obě hostování jsou bez opce, takže pokud by hráči měli v létě přestupovat, tak se to bude řešit samostatně,“ doplnil Karol Kisel.

Smejkal: Očekávám, že Slavia půjde nahoru!

Samotný přesun obou hráčů se řešil velmi rychle. „Ráno jsem vstával normálně na trénink. Převlékl jsem se. Pak si mě zavolal trenér Jarolím, že se mám zase obléknout a hlásit se v Edenu,“ popisuje s úsměvem Michal Smejkal akci „kulový blesk“.

Nová akvizice sešívaných navíc dnes slaví osmadvacáté narozeniny. „Je to zvláštní dárek. Je zajímavé, že se vše sešlo v jeden den,“ pokračuje Smejkal, který vůbec nepochybuje, že se Slavia na jaře zvedne.

„Kádr je tu hodně kvalitní. Je tady trenér Koubek, který mě zná, očekávám, že budeme podávat dobré výkony a půjdeme nahoru,“ věří odchovanec plzeňské Viktorie. Trenér Miroslav Koubek poznal 194 cm vysokého stopera během svého dřívějšího působení právě v Mladé Boleslavi.

„Trenér asi hrál roli. Známe se delší dobu. Vytipoval si mě, proto jsem tady,“ tuší bývalý reprezentant do 21 let. Na co se Michal Smejkal nejvíce těší? „Na atmosféru a na stadion. Eden je nádherný, fanoušci tady pořád chodí. Pamatuji si, když Slavia získala titul, tak se tady hrálo vždycky v bouřlivé atmosféře,“ vzpomíná nový obránce Slavie.

Právě dnes osmadvacetiletý Michal Smejkal (narodil se 21. února 1986) je odchovancem Viktorie Plzeň, za kterou odehrál v letech 2005 až 2008 35 zápasů. Po hostování v Blšanech přestoupil 194 centimetrů vysoký obránce do Teplic, v 69 zápasech si na severu Čech připsal čtyři branky. Od léta 2012 působil někdejší český reprezentant do 19 a 21 let v Mladé Boleslavi. Právě v roce 2012 přibrzdilo jeho kariéru zranění předního zkříženého vazu, po rekonvalescenci se ale úspěšně vrátil do A-týmu středočeského klubu. V letošní sezoně má na kontě 7 utkání v Gambrinus lize, ve kterých vstřelil jeden gól, brankově se prosadil i v jednom ze dvou odehraných zápasů v Poháru České pošty.

Aktuálně

Hráči na hostování: Premiérový gól Juráska, trefil se i Červ

včera
Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem přehledu.

Nesmíme Spartě dát příležitost si myslet, že by nás mohla porazit

před 2 dny
K pohárovému vítězství nad Spartou přispěl Lukáš Masopust nádhernou asistencí. „Viděl jsem, že mě obránce kříží, tak jsem míč zasekl a poslal na volného Kuchtiče," popsal důležitý moment.

Jedeme na doraz! O sérii z derby nechceme přijít

před 2 dny
Nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Jan Kuchta vstřelil na Letné domácí Spartě dva góly a lví měrou pomohl sešívaným k postupu do finále MOL Cupu.

Další články