Slavii posílí Patrik Hellebrand

​Na kondiční soustředění do Španělska odletěl se Slavií také mladý záložník Patrik Hellebrand.

„Je pro mě obrovskou ctí stát se hráčem Slavie. Jsem strašně rád, že se vše stihlo do začátku zimní přípravy," říká po svém příchodu ze Slovácka Patrik Hellebrand.

Zájem o služby mládežnického reprezentanta mělo v zimě hned několik celků. „Rozhodl velký zájem Slavie. Žádný z klubů na mě nezanechal takový dojem jako trenéři a celkově Slavia. Je to pro mě obrovská motivace," prozradil, proč se rozhodl právě pro sešívané.

„Slavia má povolení, aby s týmem Patrik Hellebrand odletěl na soustředění. Formality jeho přestupu do Edenu budou finálně dotažené v příštím týdnu,” dodává k příchodu dvacetiletého záložníka tiskový mluvčí Michal Býček.

K noví posile se vyjádřil také trenér Jindřich Trpišovský: „Z příchodu Patrika máme velkou radost. Projevovali jsme o něj dlouhodobý zájem, hodně jsme ho sledovali. Velký faktor sehrál náš šéfskaut Petr Hurych, který ho do Slavie lákal už před dvěma lety. Tehdy to nevyšlo. Pořád za mnou chodil a otravoval mě, že je ve Slovácku skvělý hráč. Jezdili jsme se na něj dívat na reprezentace, intenzivně jsme ho sledovali. Když naskočil do ligy, tak hrál velmi dobře. Jsem rád, že je tu s námi. Je to ještě mladý kluk, moc toho v lize neodehrál, ale má obrovský potenciál. Je to velice zajímavý kreativní ofenzivní hráč s nestandardním řešením situací, které mají vyspělí hráči v Evropě. Je ale před ním velká cesta. Jsem rád, že se rozhodl pro nás a že je tu s námi už teď před startem přípravy, je pro hráče důležité být s týmem od prvního dne,“ popsal trenér.

„Patrik je hráč, který miluje hru. Je konstruktivní, má nadstandardní techniku, vynikající herní inteligenci, a proto umí na hřišti velmi rychle nacházet optimální řešeni. Výbornou práci odvedlo sportovnímu vedení Slovácka, které Patrikův velký potenciál rozvíjelo a nyní na něj naváže náročný a úspěšný tým Jindřicha Trpišovského. Ve Slavii ho čeká obrovská sportovní výzva, především však skvělé mužstvo a vynikající fanoušci. Poděkovaní si zaslouží také vedení obou klubu za velmi profesionální a konstruktivní jednání,“ doplňuje k přestupu Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce Sport Investu.

Patrik Hellebrand začínal s fotbalem ve Zlíně. Za ševce si talentovaný středopolař se skvělým vedením míče odbyl v závěru sezony 2016/17 i svůj ligový debut, při kterém ve svých osmnácti letech odehrál více než šedesát minut na hřišti pražské Dukly. Po sezoně se ale kvůli potřebě většího herního vytížení rozhodl opustit žlutomodré barvy a zamířil na Slovácko. V Uherském Hradišti se následně pomalu probojovával do prvního týmu a v sezoně 2017/18 naskočil do šesti ligových utkání. V dalším ročníku zaznamenal v nejvyšší české soutěži dalších pět startů.

Zlom pro nyní dvacetiletého záložníka přišel v průběhu letošní sezony. Během podzimu naskočil hned do jedenácti utkání FORTUNA:LIGY, během kterých na trávníku nastřádal 266 minut. V závěru podzimu navíc vsítil svoji první ligovou branku, kterou rozhodl o výhře Slovácka nad druhou Plzní. Do statistik nejvyšší české soutěže si připsal i jednu asistenci, celkem své spoluhráče vyslal do tří gólových šancí. Úspěšnost přihrávek udržel talentovaný mládežnický reprezentant na skvělých 92 % a jeho fantastickou práci s míčem dokazuje i 71% úspěšnost driblinků.

K ligovým startům přidal Patrik Hellebrand v letošním ročníku také tři zápasy v MOL Cupu, ve kterých nastřádal dvě asistence. Dalších jedenáct zápasů odehrál za rezervu Slovácka v třetí nejvyšší soutěži. Talentovaný záložník je od svých šestnácti let i pravidelným mládežnickým reprezentantem České republiky. V uplynulém roce nastoupil ke čtyřem zápasům výběru do dvaceti let, ve kterých se mu podařilo skórovat při výhrách na hřištích Anglie a Nizozemska.

Fotogalerie

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Liberce

včera
Poslední výjezd v letošní sezoně nás čeká do Liberce, v neděli 5. července tam změříme síly s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

V neděli od 17:00 v Liberci

včera
Poslední venkovní utkání letošní sezony odehrají sešívaní v neděli od 17:00 na hřišti Liberce. V preview zápas vyhlíží asistent trenéra Jaroslav Köstl a záložník Patrik Hellebrand.

B-tým: V Písku výhra po penaltách

před 3 dny
Cestu Metal Conexion Cup Letní ligou uzavřela rezerva Slavie výhrou po pokutových kopech na půdě Písku.

Další články