Slavii posílí argentinský záložník Aldo Baéz

PRAHA – Slavia hlásí ještě před začátkem nového ročníku SYNOT ligy další posilu. Tým by měl posílit argentinský záložník Aldo Baéz.
Pětadvacetiletý středopolař podstoupí v úterý zdravotní prohlídku. „Následně podepíšeme s hráčem tříletou smlouvu. Kluby jsou na přestupu domluvené,“ vysvětluje sportovní ředitel a člen představenstva Karol Kisel.

„Jsem moc rád, že se nám povedlo získat velkou posilu do záložní řady z AS Trenčín. Aldo v několika sezonách prokázal své kvality a stál v Trenčíně u přerodu týmu ke stabilnímu účastníkovi evropských pohárů. Svou kvalitu prokazoval každý rok. Dnes se Trenčín prezentuje skvělým fotbalem a věřím, že to přenese Aldo i do Slavie,“ pokračuje sportovní ředitel Slavie.

„Jde o velice kvalitního užitečného středopolaře, který hru skvěle čte a kontroluje. Je přesně tím typem hráče, kterého jsme hledali,“ dodává Kisel s tím, že do tréninku by se měl Baéz zapojit ve středu.

„Jsem šťastný a těším se na novou výzvu ve Slavii,“ pronesl Aldo Baéz krátce a výstižně. „Poprvé jsem se o zájmu Slavie dozvěděl po našem vzájemném přípravném utkání na Slovensku, kdy mi můj agent řekl, že má o mě Slavia zájem. Hned jsem odpověděl, že do Slavie chci. Je to velký klub a pro mě osobně posun v kariéře,“ říká argentinský záložník.

„Těším se na tréninky, na spoluhráče a vůbec na celý klub,“ pokračoval Baéz, který hovoří perfektní slovenštinou. V Trenčíně působil od roku 2008. „Slovensky mluvím, stejně tak nebude problém s češtinou. Obě země mají hodně společného, v tomto nevidím žádné úskalí,“ vysvětluje rodák z Bueno Aires.

Pokud zdravotní prohlídka dopadne dobře, uvidíme novou akvizici sešívaných už v sobotu na hřišti Slovácka? „Samozřejmě bych byl rád, kdybych mohl nastoupit. Uvidíme ale, jestli se povedou vyřídit všechny formality,“ zakončil pětadvacetiletý záložník.

Aldo Baéz se narodil 5. září 1988 v argentinském hlavním městě Buenos Aires. 170 centimetrů vysoký střední záložník působil v mládežnických reprezentačních výběrech Argentiny. V Argentině působil v klubu Ferro Carril Oeste, ve kterém vyrůstal například Robert Ayala a kariéru tu odstartoval také trenér Héctor Cúper. Do Trenčína přišel Baéz v roce 2008 a postupem času se vypracoval v oporu a hvězdu slovenské ligy. 

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

před 2 dny
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

před 2 dny
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 3 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články