sparta>slavia

Slávisté odjíždějí na osm dní do Rakouska. I s novou posilou

PRAHA – Slávisté v sobotu naberou směr rakouský Fügen nedaleko Innsbrucku, kde stráví téměř devět dní na soustředění.
Slávisty čekají v prostředí rakouských Alp čtyři přípravná utkání, ve kterých se utkají s Dynamem Moskva, Ufou nebo Duisburgem. Čtvrtý duel bude upřesněn. Ubytovaní budou v Hotelu Crystal v městečku Fügen.

Před soustředěním došlo k zúžení v kádru. Do Rakouska s týmem necestují Marek Kodr, Oskar Fotr, Lukáš Fialka, Václav Prošek, František Mysliveček, Dávid Škutka a Damien Boudjemaa. „Boudjemaa necestuje ze sportovních důvodů, není dostatečně připraven, aby mohl absolvovat herní praxi. Dostal od Slavie svolení hledat si nové angažmá,“ vysvětlil sportovní ředitel klubu Josef Jinoch. Ostatní hráči se nevešli do nominace a budou se připravovat s juniorkou.

Ve Slavii nebude pokračovat ani brankář Matej Rakovan. „Projevil zájem více chytat a nebyl spokojen se svou pozicí ve Slavii. Domluvili jsme se a dali jsme mu možnost najít si případně jiné angažmá,“ uvedl Jinoch.

Naopak odcestují Radek Voltr a Tomáš Jablonský, ke kterým navíc přibude další nováček Miljan Vukadinovič, jehož bratr Vukadin v sešívaném dresu působil v minulé sezoně.

„Radek Voltr přestupuje do Slavie, podepíše dlouhodobou smlouvu, zbývá to administrativně dotáhnout,“ prozradil Jinoch. „Tomáš Jablonský odjíždí na soustředění. Pokud na něm potvrdí výkonnost, nabídneme mu profesionální smlouvu a přestoupí do Slavie,“ dodal sportovní ředitel klubu.

Na kraj zálohy přichází nová posila Miljan Vukadinovič. „Přichází na roční hostování s opcí z Mladé Boleslavi,“ představil Jinoch novou posilu. Ve Slavii budou pokračovat i Karel Piták, Milan Černý a Martin Dostál, kterým na konci června končila smlouva. „Karel Piták a Martin Dostál prodlužují smlouvy o rok. U Milana Černého bude záležet na jeho zdravotním stavu, jestli zvládne soustředění,“ zakončil Josef Jinoch.

Kádr Slavie pro soustředění:

Brankáři: Berkovec, Hrubeš, Řehák
Obránci: Švec, Mikula, Deli, Bílek, Jablonský, Dostál, Latka
Záložníci: Hrubý, Kenia, Miljan Vukadinovič, Bazal, Černý, Baéz, Mičola, Piták, Souček, Zmrhal
Útočníci: Voltr, Diop, Červenka, Škoda

Upřesnění přípravných duelů v Rakousku:
5.7. 15:30, St. Johann: Slavia - MSV Duisburg
7.7. 17:45, Haiming: Slavia - Dynamo Moskva
9.7. či 10.7.: Soupeř bude upřesněn
12.7. 15:30, Fügen: Slavia – FC Ufa

Stejně jako v Čechách, tak také v Rakousku budete mít vstup na přípravná utkání po předložení Karty fanouška Slavie od Fortuny zdarma.

Aktuálně

Hektický konec, cenné body. Ousou byl suverénní

před 2 dny
O výkonu sešívaných, neproměněných šancích, zraněních i výkonu Aihama Ousoua mluvil po vítězství nad Olomoucí (1:0) trenér Jindřich Trpišovský.

Sigma bez útočníka překvapila. Zbytek zápasů zvládneme

před 2 dny
Po výhře 1:0 v Olomouc hodnotil utkání Lukáš Masopust, který ve druhém poločase přihrával na vítězný gól Jana Kuchty.

Kuchta vystřelil tři body z Olomouce

před 2 dny
Slávisté v 17. kole FORTUNA:LIGY porazili v Olomouci místní Sigmu 1:0. Výhru zařídil svým devátým gólem v ročníku Jan Kuchta, Aleš Mandous udržel šesté čisté konto v domácí soutěži v řadě.

Další články