Slávisté odjíždějí na osm dní do Rakouska. I s novou posilou

PRAHA – Slávisté v sobotu naberou směr rakouský Fügen nedaleko Innsbrucku, kde stráví téměř devět dní na soustředění.
Slávisty čekají v prostředí rakouských Alp čtyři přípravná utkání, ve kterých se utkají s Dynamem Moskva, Ufou nebo Duisburgem. Čtvrtý duel bude upřesněn. Ubytovaní budou v Hotelu Crystal v městečku Fügen.

Před soustředěním došlo k zúžení v kádru. Do Rakouska s týmem necestují Marek Kodr, Oskar Fotr, Lukáš Fialka, Václav Prošek, František Mysliveček, Dávid Škutka a Damien Boudjemaa. „Boudjemaa necestuje ze sportovních důvodů, není dostatečně připraven, aby mohl absolvovat herní praxi. Dostal od Slavie svolení hledat si nové angažmá,“ vysvětlil sportovní ředitel klubu Josef Jinoch. Ostatní hráči se nevešli do nominace a budou se připravovat s juniorkou.

Ve Slavii nebude pokračovat ani brankář Matej Rakovan. „Projevil zájem více chytat a nebyl spokojen se svou pozicí ve Slavii. Domluvili jsme se a dali jsme mu možnost najít si případně jiné angažmá,“ uvedl Jinoch.

Naopak odcestují Radek Voltr a Tomáš Jablonský, ke kterým navíc přibude další nováček Miljan Vukadinovič, jehož bratr Vukadin v sešívaném dresu působil v minulé sezoně.

„Radek Voltr přestupuje do Slavie, podepíše dlouhodobou smlouvu, zbývá to administrativně dotáhnout,“ prozradil Jinoch. „Tomáš Jablonský odjíždí na soustředění. Pokud na něm potvrdí výkonnost, nabídneme mu profesionální smlouvu a přestoupí do Slavie,“ dodal sportovní ředitel klubu.

Na kraj zálohy přichází nová posila Miljan Vukadinovič. „Přichází na roční hostování s opcí z Mladé Boleslavi,“ představil Jinoch novou posilu. Ve Slavii budou pokračovat i Karel Piták, Milan Černý a Martin Dostál, kterým na konci června končila smlouva. „Karel Piták a Martin Dostál prodlužují smlouvy o rok. U Milana Černého bude záležet na jeho zdravotním stavu, jestli zvládne soustředění,“ zakončil Josef Jinoch.

Kádr Slavie pro soustředění:

Brankáři: Berkovec, Hrubeš, Řehák
Obránci: Švec, Mikula, Deli, Bílek, Jablonský, Dostál, Latka
Záložníci: Hrubý, Kenia, Miljan Vukadinovič, Bazal, Černý, Baéz, Mičola, Piták, Souček, Zmrhal
Útočníci: Voltr, Diop, Červenka, Škoda

Upřesnění přípravných duelů v Rakousku:
5.7. 15:30, St. Johann: Slavia - MSV Duisburg
7.7. 17:45, Haiming: Slavia - Dynamo Moskva
9.7. či 10.7.: Soupeř bude upřesněn
12.7. 15:30, Fügen: Slavia – FC Ufa

Stejně jako v Čechách, tak také v Rakousku budete mít vstup na přípravná utkání po předložení Karty fanouška Slavie od Fortuny zdarma.

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

před 2 dny
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

před 2 dny
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 3 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články