Slávisté startují letní přípravu

Ve čtvrtek 23. července zahájil A-tým letní přípravu odjezdem na kondiční soustředění do Rakouska. S klubem odcestovaly letní posily i čtveřice mladíků.

Dva týdny a jeden den od posledního ligového zápasu ročníku 2019/20 se slávistický A-tým znovu sešel v Edenu. Svěřenci Jindřicha Trpišovského vyrazili ve čtvrtek 23. července na kondiční soustředění do Rakouska, od 4. srpna je pak čeká herní kemp v Laa an der Thaya na rakousko-českých hranicích s čtveřicí přípravných zápasů.

Tým dorazil do rakouského Aigenu kolem poledne, na odpoledne byl naplánován první kondiční výběh.

S týmem cestují obě dosavadní letní posily – obránce Ondřej Karafiát a útočník Jan Kuchta. Přidá se i čtveřice mladíků. Záložník Jakub Zeronik a obránce Alex Bárta (oba ročník 2001) nastupovali v uplynulé sezoně za B-tým, slovenský záložník Tomáš Rigo (2002) odehrál sezonu v U19, v letní lize pak nastupoval za B-tým. Gólman Matyáš Vágner (ročník 2003) chytal v loňském ročníku za U19 a U17. Brankář Jan Sirotník, který v uplynulém ročníku figuroval na soupisce A-týmu, absolvoval v létě operaci ruky, kvůli které vynechá podzimní část nové sezony.

Naopak mladíci, kteří byli v minulé sezoně součástí mistrovského kádru, tedy Daniel Kosek, Lukáš Červ a João Felipe, se v současnosti připravují s B-týmem a finalizují se jejich hostování. Trojice David Zima, Jakub Markovič a Patrik Hellebrand se k týmu připojí v sobotu po srazu ČR U21. Později přicestuje také Peter Olayinka.

Na kondiční soustředění cestuje i řada navrátilců z hostování. Mick van Buren se vrací z Holandska, Janu Sýkorovi skončilo hostování v Jablonci, Jaroslavu Zelenému v Mladé Boleslavi a Jakubu Hromadovi v Liberci. Ve Slovanu hostoval i Alexandru Baluta, s A-týmem Slavie se ale nyní nepřipravuje. Z Jablonce se vrací Jakub Jugas a Jan Matoušek, oba by nicméně na podzim měli hostovat v jiném klubu.

S A-týmem se aktuálně nepřipravuje Mohamed Tijani, jemuž končí hostování z Jihlavy, oba kluby jednají o jeho dalším působení.

Záložník Josef Hušbauer pak odchází ze Slavie do nového zahraničního angažmá.

Soupiska Slavie pro kondiční kemp v Rakousku

Brankáři: Ondřej Kolář, Jakub Markovič, Přemysl Kovář, Matyáš Vágner

Obránci: David Hovorka, Tomáš Holeš, Ondřej Karafiát, Vladimír Coufal, David Zima, Jaroslav Zelený, Ondřej Kúdela, Jan Bořil, Ladislav Takács, Michal Frydrych, Alex Bárta

Záložníci: Nicolae Stanciu, Jan Sýkora, Patrik Hellebrand, Lukáš Provod, Oscar Dorley, Jakub Zeronik, Petr Ševčík, Jakub Hromada, Ibrahim Traoré, Lukáš Masopust, Tomáš Rigo

Útočníci: Stanislav Tecl, Mick van Buren, Jan Kuchta, Júsuf Hilál, Petar Musa

Aktuálně

Bylo v našich silách, abychom postoupili

dnes
„Měli jsme to všechno dobře rozehrané. Kdybychom tu penaltu neudělali, tak bychom asi postoupili,“ říká po středečním rozplynutí snu o Lize mistrů Lukáš Masopust.

Plně se musíme soustředit na nedělní zápas. Jiný lék není

dnes
Sešívaní padli po sporném rozhodnutí sudího na hřišti Midtjyllandu. ​„Říkal jsem sudímu, jak je to pro nás důležité, ať se jde podívat. Řekl mi, že věří VARu,“ říká Jindřich Trpišovský.

Je to obrovské zklamání

včera
Nejprve pokutový kop Kaby zneškodnil, VAR ale poté nařídil opakování penalty: „Dával jsem si na to pozor, jsem přesvědčený, že jsem krok dopředu neudělal," říká brankář Ondřej Kolář.

Další články