Slávistky v osmifinále LM s Rosengårdem

Fotbalistky Slavie si po dvou letech opět zahrají se švédským Rosengardem. První zápas hrajeme venku.

Slávistky švédský Rosengård velmi dobře znají, před dvěmi lety také v osmifinále bojovaly o postup do čtvrtfinále. Tehdy v domácím zápase prohrály 1:3, v odvetě pak 0:3.

Slavia byla ve skupině osmi nenasazených týmů s koeficientem 45,550. Rosengård je druhý ve švédské lize, která se hraje systémem jaro – podzim a našim soupeřkám zbývají odehrát poslední tři ligové zápasy. A nečeká je nic jednoduchého, v posledních dvou kolech hrají s prvním a třetím týmem a jelikož rozdíl tří celku je pouze čtyři body, bude souboj o titul i evropské poháry hodně dramatický.

V loňském ročníku Ligy mistryň skončil Rosengård v osmifinále (vypadl s Chelsea), předloni do čtvrtfinále (vypadl s Barcelonou). Čtvrtfinálový úspěch zaznamenali také v sezonách 2014/15, 2012/13 a 2011/12.

Jedná se o velmi zkušený a kvalitní tým, ve kterém převažují švédské hráčky doplněné o fotbalistky z dalších severských zemí anebo Německa, Chorvatska či Španělska. V kádru už nepůsobí slavná brazilská útočnice Marta.

Kádr se celkově za dva roky změnil. Již zde nejsou tehdejší dvougólová střelkyně McLeod (odešla do Wolfsburgu), ani třígolová Enganamouit (hraje v Dánsku).

První zápas odehrají slávistky ve Švédsku 17. nebo 18. října. Odveta je na programu 31. října nebo 1. listopadu.

Aktuálně

U21: Juniorka podlehla Českým Budějovičím

dnes
Juniory čekalo první utkání jarní části Juniorské ligy, sešívaní ale na půdě Českých Budějovic prohráli 0:1.

Jan Matoušek bude hostovat v Příbrami

dnes
Ofenzivní záložník či útočník Jan Matoušek odchází do konce sezony na hostování do Příbrami.

Informace pro fanoušky cestující do Genku

dnes
Ve čtvrtek 21. února odehrajeme odvetný zápas Evropské ligy v Genku. Přečtěte si bližší informace k výjezdu.

Další články