Slávistky v osmifinále LM s Rosengårdem

Fotbalistky Slavie si po dvou letech opět zahrají se švédským Rosengardem. První zápas hrajeme venku.

Slávistky švédský Rosengård velmi dobře znají, před dvěmi lety také v osmifinále bojovaly o postup do čtvrtfinále. Tehdy v domácím zápase prohrály 1:3, v odvetě pak 0:3.

Slavia byla ve skupině osmi nenasazených týmů s koeficientem 45,550. Rosengård je druhý ve švédské lize, která se hraje systémem jaro – podzim a našim soupeřkám zbývají odehrát poslední tři ligové zápasy. A nečeká je nic jednoduchého, v posledních dvou kolech hrají s prvním a třetím týmem a jelikož rozdíl tří celku je pouze čtyři body, bude souboj o titul i evropské poháry hodně dramatický.

V loňském ročníku Ligy mistryň skončil Rosengård v osmifinále (vypadl s Chelsea), předloni do čtvrtfinále (vypadl s Barcelonou). Čtvrtfinálový úspěch zaznamenali také v sezonách 2014/15, 2012/13 a 2011/12.

Jedná se o velmi zkušený a kvalitní tým, ve kterém převažují švédské hráčky doplněné o fotbalistky z dalších severských zemí anebo Německa, Chorvatska či Španělska. V kádru už nepůsobí slavná brazilská útočnice Marta.

Kádr se celkově za dva roky změnil. Již zde nejsou tehdejší dvougólová střelkyně McLeod (odešla do Wolfsburgu), ani třígolová Enganamouit (hraje v Dánsku).

První zápas odehrají slávistky ve Švédsku 17. nebo 18. října. Odveta je na programu 31. října nebo 1. listopadu.

Aktuálně

U16: Dorostence čeká prestižní turnaj

před 2 dny
Nejmladší dorostenecký tým odcestoval do chorvatského města Novigrad, kde na sešívané čeká Istria Youth Cup 2018.

Pohárová premiéra za A-tým kapitána U19 Tomáše Vlčka

13.10.2018
Hned několik debutů bylo k vidění v utkání MOL Cupu proti Ústí nad Labem. Jedním z nich byl první start stopera Tomáše Vlčka ze staršího dorostu Slavie. „Celý zápas jsem přemýšlel nad tím, co bude, když půjdu na hřiště,“ vzpomíná na svou premiéru v A-týmu kapitán U19, který proti Ústí naskočil na poslední minuty.

Výsledky mládeže: Žáci bez inkasované branky

11.10.2018
Starší žáci U15 a U14 v Mladé Boleslavi ani jednou neinkasovali a zvítězili 3:0 a 1:0. Tým U13 pak obsadil první příčku v turnaji Premier Cup.

Další články