Směr Leicester! Slávisté odlétají k odvetě Evropské ligy

Sešívaní v úterý v podvečer nabrali směr Leicester. Na Britských ostrovech čeká Slavii ve čtvrtek odveta play off Evropské ligy.

V prvním utkání hráli slávisté v Edenu s předním týmem anglické Premier League 0:0. Odveta je na programu ve čtvrtek ve 21:00 českého času. O víkendu svěřenci Jindřicha Trpišovského remizovali v Teplicích 1:1, Leicester vyhrál na hřišti Aston Villy 2:1.

„Takovýto zápas je velký svátek. Všichni se těšíme moc, hráči, kompletně celý klub, naši fanoušci. Jedeme tam s dobrým výchozím postavením z domácího duelu. Uděláme všechno, aby se to povedlo," říká před odletem asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Odvetný zápas vyhlíží také křídelník Peter Olayinka. „Bude to pro nás docela těžké, ale věřím, že jsme připravení a postoupíme,“ hledí ke čtvrtku s optimismem nigerijský záložník.

Do Anglie odlétá téměř kompletní tým. Z hráčů, kteří jsou na soupisce pro Evropskou ligu, zůstávají v Praze Stanislav Tecl a Petr Ševčík, kteří aktuálně prodělali onemocnění COVID 19 a teprve v neděli oběma skončila karanténa. Petr Ševčík se navíc dává zdravotně dohromady po zranění kolena z posledního podzimního zápasu Evropské ligy v Leverkusenu. Z B-listu doplní sestavu mladík Denis Višinský.

„Otazník visí jedině nad Tomášem Holešem, který si v úvodním duelu poranil kotník. Jinak máme k dispozici všechny hráče, kteří jsou soupisce pro Evropskou ligu. Standa Tecl a Petr Ševčík se budou připravovat a trénovat v domácích podmínkách," objasňuje Zdeněk Houštecký.

Jaký program čeká sešívané v Anglii? Kromě tradičních videorozborů je ve středu v podvečer v plánu oficiální tisková konference a předzápasový trénink. Ve čtvrtek čeká hráče dopolední rozcvičení a večerní utkání.

A co čeká vás? Už ve středu vám nabídneme v exkluzivní premiéře ve 12:00 na Slavia TV celkově čtvrtý díl oblíbeného seriálu Leicester Loading. Tentokrát se podíváme na to, jak náročné je v dnešní době zorganizovat evropský výjezd nebo si poslechneme reakce fanoušků Slavie žijících v Leicesteru.

Aktuálně

Rangers FC: Ze dna k titulu po deseti letech

včera
Slávisté ve čtvrtek vyzvou skotské Rangers, kteří o víkendu oslavili první titul po deseti letech. Celek z Glasgow má jednu z nejbohatších historií ve světovém fotbale.

Výhra se štěstím, z převahy jsme měli vytěžit víc

před 2 dny
Jindřich Trpišovský po vybojovaném vítězství nad Baníkem Ostrava hledal příčiny nervózní druhé půle a ocenil výkon nově složené stoperské dvojice i Lukáše Masopusta.

Tři body jsou naše, druhá půle je velkou výstrahou

před 2 dny
Jan Bořil dovedl svůj tým proti Baníku Ostrava k výhře. Po závěrečném hvizdu ale úsměvy nerozdával. „Ve druhé půli jsme nehráli týmově. Museli jsme si to v kabině vyříkat,“ přiblížil chvilky po zápase kapitán sešívaných.

Další články