V neděli hrají sešívaní v Ostravě

Od nedělních 15:00 čeká Slavii atraktivní utkání na půdě Baníku. Co před zápasem řekli trenér Jindřich Trpišovský a obránce Vladimír Coufal?

Utkání Slavie na Baníku bude doprovázet skvělá divácká kulisa. „Těším se hodně. Na Baníku je tradičně skvělá kulisa, má být vyprodáno. Bude to výborný zápas. Fanoušci Baníku umí udělat skvělou atmosféru, navíc dorazí spousta našich fanoušků, takže ideální fotbalové prostředí. Všichni se těšíme,“ říká před utkáním Jindřich Trpišovský.

Vladimír Coufal nastoupí proti celku, ve kterém v mládeži působil: „Domů do Ostravy se těším hodně. Doufám, že odtamtud odvezeme tři body. Zase je vyprodaný stadion, daří se jim, hrají nepříjemný a agresivní fotbal. Hodně je ženou diváci, nebude to nic lehkého,“ čeká Vladimír Coufal.

„Bude hodně záležet na začátku a na tom, jestli padne brzy gól. Baník hraje hodně organizovaně. Povětšinou nastupují v rozestavení 4-4-2, ale vycházejí spíše z bloku a chodí do rychlých protiútoků. Je to hodně důležitý zápas, střetnou se vyrovnané týmy. Všichni, kteří teď hráli v Ostravě, tak to měli hodně těžké. Bude hodně rozhodovat, zda padne brzy gól. Pak by to mohl být hodně atraktivní zápas. Myslím si ale, že za stavu 0:0 to bude opatrnější,“ očekává od zápasu na Baníku trenér.

„Doufám, že to bude atraktivní zápas. Všichni víme, jak tam hrála Sparta. Nebylo to moc koukatelné, udělali z toho spíše válku. Já doufám, že s námi to bude lepší. Baník hraje stylem, že z toho chce udělat boj. Hrají s maximální agresivitou, musíme se jim v tom vyrovnat a přidat také fotbalovost, kterou máme. Snad budeme také úspěšní,“ doufá obránce Vladimír Coufal.

Sešívaní absolvují další anglický týden: „Podařilo se nám v poháru některé hráče pošetřit, ať už cíleně, nebo doléčit zranění. Někteří hráči jako Tomáš Souček měli drobné zdravotní potíže z utkání s Bohemians. Jsme rádi, že se nám vrátili Muris Mešanovič a Peter Olayinka, oba jsou to ofenzivní hráči, navíc máme zraněné Standu Tecla a Honzu Sýkoru. Oba se na návrat hodně připravovali. Oba jsou schopní velice dobře vstoupit do zápasů jako střídající hráči, případně i hrát od začátku. Na Petera jsme čekali dlouho, nechtěli jsme nic uspěchat. Vypadá to, že je stoprocentně připraven, to samé Muris. Tam jsme to ale trochu uspíšili, měl ještě odehrát více utkání za juniorku, ale cítil se dobře, tak jsme si ho chtěli otestovat v pohárovém zápase s Ústím, což se povedlo. Pro nás je momentálně strašně důležité, že po dlouhé době budeme mít na lavici připravené tři hráče směrem dopředu,“ těší trenéra vyprazdňující se marodka.

Aktuálně

Otevíráme Slavia Museum a Stadium Tour!

dnes
Přijďte si prohlédnout mistrovský pohár a další artefakty související se ziskem 20. mistrovského titulu! V sobotu 11. července znovu otevíráme Slavia Museum a Stadium Tour.

Zápas jsme zvládli jako tým. Hráli jsme velice dobře

dnes
Po remízovém derby si čas na pár otázek našel i brankář sešívaných a dost možná i největší letošní osobnost ligy Ondřej Kolář. Ten se stal i rekordmanem v počtu vychytaných nul za sezonu. „Číslo, které jsme překonali, je neuvěřitelné,“ míní gólman.

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

včera
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Další články