V osmifinále Evropské ligy Sevilla FC!

Slavia se v osmifinále Evropské ligy utká s týmem Sevilly FC. První utkání se hraje 7. března ve Španělsku, odveta o týden později ve čtvrtek 14. března doma v Sinobo Stadium.

Páteční los v Nyonu Slavii přisoudil mužstvo Sevilly FC. Slavia byla vylosovaná jako druhá, takže bude začínat ve čtvrtek 7. března od 18:55 v Seville, odveta se hraje 14. března ve 21:00 v Sinobo Stadium. 

Sevilla FC je aktuálně čtvrtým týmem španělské La Ligy, v letošním ročníku Evropské ligy začala ve 2. předkole proti Újpesti. Maďarského soupeře vyřadila po výhrách 4:0 a 3:1, ve 3. předkole si poradila s litevským Žalgirisem, který porazila 1:0 a 5:0. V play-off na ni čekal první český tým, Sigma Olomouc. Přes Hanáky postoupili Španělé po výhrách 1:0 a 3:0. V základní skupině J se pak Sevilla utkala se Standartem Lutych, Krasnodarem a Akhisarem. Ve skupině zaznamenala jediné dvě prohry v letošní sezoně Evropské ligy v Krasnodaru a Lutychu, jinak skupinu vyhrála s 12 body, ale jen o skóre před Krasnodarem. V kole 32 týmů pak přešla přes italské Lazio Řím po výhrách 1:0 a 2:0. 

Ze všech možných soupeřů v osmifinále Evropské ligy má Sevilla vůbec nejvyšší klubový koeficient 103,000, který ji řadí na 8. místo. Slavia je s koeficientem 15,500 na 86. příčce.

Utkání hraje Sevilla na stadionu Ramón Sánchez-Pizjuán, který má kapacitu 43 tisíc diváků.

Slavia se se Sevillou utkala v základní skupině Ligy mistrů na podzim 2007. V prvním zápase hraném v Seville pohráli sešívaní 2:4, v domácím utkání podlehli Španělům 0:3.

Aktuálně

Vstupenky na čtvrtfinále MOL Cupu v prodeji

včera
Slavia ve čtvrtfinále MOL cupu přivítá v úterý 2. dubna v 19:20 v Edenu tým MFK Karviná. Majitelé permanentních vstupenek mají na utkání vstup zdarma, ostatní fanoušci si mohou koupit vstupenky v online prodeji a na pokladnách.

Přijeďte na fotbal včas a pomocí MHD!

včera
S blížícími se fotbalovými superduely, které se v Sinobo Stadium v nejbližších týdnech odehrají, pro vás přinášíme souhrn doporučení ohledně dopravy na stadion.

Začal online předprodej vstupenek pro permanentkáře na Chelsea

včera
Ve čtvrtfinále Evropské ligy budeme hrát 11. dubna ve 21:00 s Chelsea. O vstupenky na zápas registrujeme obrovský zájem, přečtěte si informace v článku.

Další články