V osmifinále Evropské ligy Sevilla FC!

Slavia se v osmifinále Evropské ligy utká s týmem Sevilly FC. První utkání se hraje 7. března ve Španělsku, odveta o týden později ve čtvrtek 14. března doma v Sinobo Stadium.

Páteční los v Nyonu Slavii přisoudil mužstvo Sevilly FC. Slavia byla vylosovaná jako druhá, takže bude začínat ve čtvrtek 7. března od 18:55 v Seville, odveta se hraje 14. března ve 21:00 v Sinobo Stadium. 

Sevilla FC je aktuálně čtvrtým týmem španělské La Ligy, v letošním ročníku Evropské ligy začala ve 2. předkole proti Újpesti. Maďarského soupeře vyřadila po výhrách 4:0 a 3:1, ve 3. předkole si poradila s litevským Žalgirisem, který porazila 1:0 a 5:0. V play-off na ni čekal první český tým, Sigma Olomouc. Přes Hanáky postoupili Španělé po výhrách 1:0 a 3:0. V základní skupině J se pak Sevilla utkala se Standartem Lutych, Krasnodarem a Akhisarem. Ve skupině zaznamenala jediné dvě prohry v letošní sezoně Evropské ligy v Krasnodaru a Lutychu, jinak skupinu vyhrála s 12 body, ale jen o skóre před Krasnodarem. V kole 32 týmů pak přešla přes italské Lazio Řím po výhrách 1:0 a 2:0. 

Ze všech možných soupeřů v osmifinále Evropské ligy má Sevilla vůbec nejvyšší klubový koeficient 103,000, který ji řadí na 8. místo. Slavia je s koeficientem 15,500 na 86. příčce.

Utkání hraje Sevilla na stadionu Ramón Sánchez-Pizjuán, který má kapacitu 43 tisíc diváků.

Slavia se se Sevillou utkala v základní skupině Ligy mistrů na podzim 2007. V prvním zápase hraném v Seville pohráli sešívaní 2:4, v domácím utkání podlehli Španělům 0:3.

Aktuálně

TOTÁLNÍ SEZONA! Znovu celé léto na Slavia TV!

dnes
Slavia má za sebou možná vůbec nejlepší sezonu v novodobé klubové historii, což si žádá netradiční zpracování. Slavia TV tak během léta přinese unikátní seriál s pohledem do zákulisí A-týmu. Je tady TOTÁLNÍ SEZONA!

Jiří Bílek o nově složeném B-týmu

dnes
Jiří Bílek představil v rozhovoru ambice a filozofii, se kterým půjde nově vzniklý B-tým do ČFL. „Jsme primárně rezervní tým a případný postup by byl strategický krok kupředu," hlásí člen sportovního vedení klubu, do jehož kompetencí právě B-tým, který v pondělí zahájil také přípravu, spadá.

FORTUNA:LIGA 2019/2020: Start ve Zlíně, derby ke konci září

včera
Rozlosování zápasů základní části FORTUNA:LIGY určilo soupeře Slavie pro ročník 2019/20.

Další články